U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Tlustého majstrštyk definitivně zlomil odpor Vlašimi

V čele s úspěšným trenérem V. Petrželou, kterého však děti už moc neznají, vyrukovala Vlašim v neděli 10. listopadu na čáslavské fotbalisty kategorie U13. Pro oba týmy to byl vzhledem k umístění v ligové tabulce zápas podzimu, vždyť kdo by taky chtěl přezimovat na poslední příčce.

V mlze nad umělou trávou si hosté brzy vypracovali územní převahu, nicméně na skóre se to v prvních dvou třetinách nijak výrazně neprojevilo. Na takzvané lámání chleba došlo v závěrečném dějství. Čáslav v rozmezí devíti minut vstřelila čtyři góly a po delším čase si plnými doušky užívala radostné pocity.

Jako v sedmém nebi se mohl cítit M. Tlustý, který soupeři zasadil krutou ránu v podobě hattricku za šest minut. Definitivně tak zlomil odpor Vlašimi, přestože ta pak v závěru utkání ještě jednou skórovala z pokutového kopu.

Ligové úrovni měl zápas ovšem hodně daleko. V tempu se moc nehrálo a navíc byla hra v mnoha případech příliš rozkouskovaná. Domácí fotbalisté totiž velmi často komentovali verdikty rozhodčího a ten jim trpělivě vysvětloval, proč to tak odpískal. A když už tyto debaty přerostly únosnou mez, dvakrát ukázal žlutou kartu. „Domácí pořád držkovali, faulovali a nadávali rozhodčímu,“ řekl to bez obalu Matěj Tlustý.

„Zápas podzimu jsme bez větších potíží zvládli a jsem jenom rád, že kluci a holky měli z fotbalu zase po delší době radost. Být produktivnější v zakončení, mohli jsme si utkání užít ještě více, ale i takhle to bylo fajn,“ usmíval se čáslavský trenér Luboš Hájek.

Ten se potkal s mnohem ostřílenějším kolegou V. Petrželou, který v dobách své největší slávy trénoval například Slavii, Spartu, Bohemians, Liberec, Mladou Boleslav, Olomouc, ale také třeba Zenit Petrohrad, kde dosáhl významných úspěchů. „Je to určitě zajímavý pocit a dobrá zkušenost. Jak jsem ale udělal rychlý průzkum ve Vlašimi, většina mých svěřenců tuto legendu vůbec nezná,“ přiznal Luboš Hájek.

FC Sellier&Bellot Vlašim

FC Sellier&Bellot Vlašim – FK Čáslav 3:7 (1:2, 1:1, 1:4),
branky a asistence Čáslavi: M. Resl (T. Hájek) - 0:1, L. Förster (M. Vilímek) - 1:2, L. Förster (R. Novotný) - 2:3, V. Koryčánek (P. Balvín) - 2:4, M. Tlustý (P. Holý) - 2:5, M. Tlustý (D. Dražinovský) - 2:6, M. Tlustý (T. Hájek) - 2:7

Zbývající výsledky: Hradec Králové - Kolín 15:3, Žižkov - Hlinsko 2:4, Pardubice - Chrudim 5:2, Náchod - Svitavy 2:5, Cidlina Nový Bydžov - Mladá Boleslav 8:6, Vysoké Mýto - Trutnov 10:2.

Čáslav: A. Jeřicha - D. Dražinovský, M. Resl - R. Novotný, T. Hájek, M. Vilímek, P. Balvín - L. Förster. Průběžně střídali: P. Holý, V. Koryčánek, E. Panýrková, M. Tlustý.  Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: D. Chmelař (Pecerady)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.