U13 Mladší žáci

PLES FK ČÁSLAV - Benátská noc PLES FK ČÁSLAV - Benátská noc
PLES FK ČÁSLAV - Benátská noc

V čáslavské hale Bios už to zase byla železná Sparta

Svou ztracenou tvář po dlouhé době našla pražská Sparta. Podařilo se jí to v neděli 15. prosince alespoň na předvánočním turnaji rodičů a dětí čáslavského ligového celku kategorie U13. V hale Bios se jednalo o rozlučku tohoto fotbalového kolektivu před měsíční zimní pauzou.

Čtyřhodinové setkání spojené s vyhodnocením podzimní části sezony 2019/2020 absolvovalo celkem šestadvacet účastníků, z nichž se devatenáct zapojilo do sportovního zápolení. Čtyři týmy se spolu střetly dvoukolově, přičemž utkání trvalo vždy deset minut.

Zvolené kapitánky si postupně vybraly hráče ze tří 'výkonnostních košů', nekompletní Sparta si mohla pro doplnění pětičlenné sestavy pro daný zápas jednoho - pokaždé jiného - borce vypůjčit. Příznivci letenského klubu nakonec prošli turnajem suverénně, všech svých šest duelů vyhráli a inkasovali v nich pouze třikrát! Tedy úplně něco jiného než ve Fortuna lize.

Ještě než se všichni před vánoční přestávkou rozešli, vzal si na půl hodiny slovo čáslavský trenér mladších žáků kategorie U13 L. Hájek, který se ohlédl za ligovým podzimem a vyhlásil nejlepšího hráče týmu. Tím označil 'motorku' D. Dražinovského.

„Sice jsme získali jen o bod méně než před rokem, ale nemám z letošního podzimu dobrý pocit. Doufal jsem, že v nové sezoně navážeme na úspěšné jarní výsledky, zvlášť s příchodem Lukáše Förstera z Hradce Králové, ale opak byl pravdou. Hodně hráčů se potýkalo se zraněními a nemocemi, měli tudíž špatnou tréninkovou docházku, a hned pět kluků s fotbalem z různých důvodů postupně skončilo,“ konstatoval Luboš Hájek. Na mysli měl F. Kopeckého, M. Krejzu, D. Němce, D. Hloucha, T. Nesládka a možná i O. Mlčocha. Optimističtěji vnímal výkonnostní rozvoj těch svěřenců, které fotbal opravdu baví a obětují mu dost volného času.

„Dětem i rodičům přeji pohodové Vánoce a ve všech směrem úspěšný nový rok. Vytěsněte na chvíli fotbal z  hlavy, avšak hýbejte se, posilujte vlastní vahou, protahujte se a pak ve druhé polovině ledna hurá a s plnou vervou do zimní přípravy,“ řekl Luboš Hájek. „Kdo bude mít zájem, uvidíme se už poslední den v roce na Silvestrovském běhu ve Svatém Mikuláši,“ připomněl týmovou výzvu.

Výsledky turnaje: Eliška & spol. - Sparta 0:4 a 0:2, Slavia - Svišti 3:3 a 3:2, Sparta - Svišti 3:1 a 3:1, Eliška & spol. - Slavia 0:0 a 1:1, Slavia - Sparta 1:3 a 0:5, Svišti - Eliška & spol. 0:3 a 1:6.

Pořadí turnaje: 1. Sparta (P. Hájková, Novotný st., T. Tlustý, R. Novotný) - 18 bodů (skóre 20:3), 2. Eliška & spol. (E. Tlustá, P. Tlustý, J. Tlustý, M. Tlustý, E. Panýrková) - 8 bodů (skóre 10:8), 3. Slavia (L. Hájková, L. Hájek, D. Dražinovský, T. Hájek, M. Vilímek) - 6 bodů (skóre 8:14), 4. Svišti (M. Balvínová, T. Vilímek, M. Hájek, P. Balvín, A. Jeřicha) - 1 bod (skóre 8:21).

Rodinný halový turnaj U13 v Čáslavi