U13 Mladší žáci

ONLINE SEMINÁŘ pro rodiče čáslavské mládeže

CELÁ ZPRÁVA

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Ze dvou týmů jeden. Chřipková epidemie úřadovala

V plné síle zasáhla chřipková epidemie kádr čáslavských ligových fotbalistů kategorie U13 v týdnu před přípravným utkáním s Kolínem. A protože to samé rovněž potkalo o rok mladší spoluhráče, neměl v sobotu 8. února málem kdo nastoupit. Ze dvou týmů vznikl horko těžko jeden.

Hostům stačilo po předchozí telefonické domluvě přijet pouze s jedním celkem, a sice s mladšími žáky kategorie U12. Na umělé trávě tudíž bylo dost místa, a tak soupeři si poprvé zahráli mezi velkými vápny, v počtu 8+1 a s ofsajdy od poloviny hřiště. Řízení zápasu se ve své rozhodcovské premiéře ujal čáslavský trenér R. Zoufalý.

Čáslavští i kolínští mladí fotbalisté měli z pochopitelných důvodů problémy zejména s postavením na hřišti a udržením postů, nicméně se snažili a podali nadšený výkon. Rozhodla hlavně střelecká produktivita, která byla na straně domácích. Ti nakonec vsítili osm gólů a ještě čtyřikrát orazítkovali míčem břevno. Vítězství Čáslavi mohlo být ještě výraznější, ale za stavu 3:0 a 8:3 její hráči polevili, možná i ztratili koncentraci - hlavně v závěru utkání, a nechali soupeře vždy krátce po sobě dvakrát skórovat.

„Naším nejlepším hráčem byl Matěj Fajt. Jako stoper vynikal přehledem a rozehrávkou, velmi dobře bránil a ještě stačil podporovat spoluhráče v útoku. Několikrát měl blízko ke gólu, jednou mu radost pokazilo břevno. Podal super výkon,“ tleskal teprve desetiletému fotbalistovi čáslavský trenér Luboš Hájek. Ten ještě pochválil stejně mladého tvůrce hry ve středu pole F. Rajchmana a rovněž I. Ondráčkovou za aktivní hru v obraně. Z pohledu produktivity se dařilo M. Reslovi a M. Tlustému.

SK Sparta Kolín

FK Čáslav – SK Sparta Kolín 8:5 (1:0, 2:2, 5:3),
branky a asistence Čáslavi: F. Klinkáček (M. Tlustý, P. Kolbaba) - 1:0, M. Resl (F. Rajchman, I. Ondráčková) - 2:0, L. Jeřábek (bez asistence) - 3:0, M. Resl (P. Balvín) - 4:2, F. Rajchman (M. Tlustý) - 5:2, M. Resl (F. Rajchman, K. Zavadil) - 6:2, M. Tlustý (M. Resl) - 7:2, F. Rajchman (M. Tlustý) - 8:3

Čáslav: B. Bednář - P. Balvín, M. Fajt, I. Ondráčková - L. Jeřábek, M. Resl, F. Klinkáček - P. Kolbaba, J. Vrdský. Průběžně střídali: M. Tlustý, K. Zavadil, F. Rajchman. Trenéři: L. Hájek, R. Zoufalý.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: R. Zoufalý (Čáslav)

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.