U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

B-tým: FK Čáslav B - Sokol Hlízov, neděle 9. srpna od 17:00 hod.
FANSHOP - nové zboží pro fanoušky klubu!

Celá zpráva

Zimní soustředění v Čáslavi zpestřila lekce aerobiku

V kamarádském kolektivu zůstali i přes pololetní prázdniny čáslavští ligoví fotbalisté kategorie U13. K jejich radosti to nebylo ve škole, ale na zimním soustředění v klubových podmínkách. Od čtvrtka 30. ledna do neděle 2. února jim dělali společnost také o rok mladší spoluhráči.

Překážkou pro intenzivnější nabírání fyzické kondice, rozvoj fotbalových dovedností a stmelování kolektivu se nestala ani v tomto období obvyklá chřipková epidemie, i když účast přece jen ovlivnila. A to ještě L. Hájková, L. Jeřábek či P. Kovář, kterým nebylo dobře, museli předčasně odjet domů, stejně jako P. Balvín, jenž si stěžoval na bolest třísel. Naopak aspoň na dva dny mohl přijet už uzdravený F. Rajchman. Celkem se na soustředění pod dohledem trenérů L. Hájka a R. Zoufalého prostřídalo šestnáct hráčů.

Hřiště s umělou trávou, lesopark a atletický ovál ve Vodrantech a školní tělocvičny v 'Sadovce'. To byla sportoviště, která čáslavští mladší žáci během čtyř dnů využívali. Úplnou novinkou se pro ně stala lekce aerobiku pod vedením M. Novákové. Ze začátku sice takzvaně šlapali zelí, ale postupem času přece jen své kroky do rytmu reprodukované hudby aspoň trochu srovnali.

Důležitý byl i odpočinek a regenerace, a tak mladí hráči vyrazili do kina na norskou pohádku Cesta za živou vodou, napsali si test z fotbalových znalostí, který zvládl nejlépe P. Kovář, ohřáli se v sauně a relaxovali ve vířivce.

Celé soustředění mělo vyvrcholit přípravným duelem s ligovým Vyšehradem, ovšem zůstalo jen u plánů, protože pražský tým se den předem omluvil kvůli nemoci hráčů. „Těšili jsme se, ale nedalo se nic dělat. Narychlo jsme jiného soupeře nesehnali, tak jsme ještě potrénovali,“ zmínil čáslavský trenér Luboš Hájek s tím, že co vyšlo dokonale, bylo příjemné 'jarní' počasí.

Účast na soustředění: P. Balvín, D. Dražinovský, T. Hájek, L. Hájková, L. Jeřábek, A. Jeřicha, I. Ondráčková, E. Panýrková, M. Vilímek, M. Fajt, P. Kovář, J. Procházka, F. Rajchman, M. Šic, Š. Urban, J. Vrdský. Trenéři: L. Hájek, R. Zoufalý.

Výsledky fotbalového kvízu: P. Kovář - 64 bodů, M. Šic - 62 bodů, J. Vrdský - 61 bodů, M. Fajt - 61 bodů, T. Hájek - 54 bodů, A. Jeřicha - 53 bodů, D. Dražinovský - 50 bodů, L. Jeřábek - 44 bodů, J. Procházka - 44 bodů, P. Balvín - 40 bodů, M. Vilímek - 36 bodů, I. Ondráčková - 32 bodů, Š. Urban - 30 bodů, E. Panýrková - 28 bodů, L. Hájková - 9 bodů.

Zimní soustředění v Čáslavi