U13 Mladší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Živé vodě ve Svitavách chyběla ještě gólová přísada

Začátek dobrý, konec ještě lepší. První věta reportáže z ligového utkání čáslavských mladších žáků kategorie U13 ve Svitavách sice může svádět k naději na dobrý výsledek, ovšem v neděli 13. října se tak nestalo. Soupeř totiž předvedl skvělou produktivitu.

Čáslavští fotbalisté po dvouhodinové cestě autobusem vstoupili do utkání na umělé trávě správnou nohou a ujali se vedení. Jenže další šance neproměnili a soupeř jim naopak naložil. V rozmezí 12. a 36. minuty skóroval šestkrát! A docela jednoduše: dlouhé míče do křídelních prostor, odkud následovala zpětná přihrávka do pokutového území.

Hosté působili v té době dost bezradně, přesto se dokázali neuvěřitelně zvednout. Pomohla jim k tomu branka na 6:2. Od té doby hráli jako vyměnění a druhou polovinu zápasu měli ve své režii. Být lepší v koncovce, zatopili Svitavám ještě víc. „Nedali jsme asi z padesáti šancí góly,“ přehnal to záměrně s odhadem čáslavský záložník Matěj Vilímek.

„Fotbal je o gólech a v této disciplíně byl domácí celek jasně lepší. Říkám si ale, proč častěji nehrajeme jako ve druhé pětačtyřicetiminutovce, kdy nás zdobila bojovnost a nikdo nemyslel na únavu nebo bolístky. Byl to v porovnání s trápením při svitavském brankostroji obrovský rozdíl. A kvůli tomu pokropení živou vodou u mě po zápase převládaly ty lepší pocity, když tedy budu hodně skromný,“ vyjádřil se čáslavský trenér Luboš Hájek.

Malé vítězství si připsal teprve desetiletý náhradní brankář B. Bednář, který v závěrečné třetině vychytal čisté konto a navíc přihrávkou pomohl L. Försterovi zkompletovat hattrick. „Poprvé za nás chytal před čtrnácti dny v Trutnově a určitě ode mě dostane i další šanci,“ podotkl Luboš Hájek.

TJ Svitavy

TJ Svitavy – FK Čáslav 7:4 (4:1, 3:1, 0:2),
branky a asistence Čáslavi: L. Förster (M. Resl) - 0:1, L. Förster (M. Tlustý) - 6:2, P. Balvín (L. Förster) - 7:3, L. Förster (B. Bednář) - 7:4

Zbývající výsledky: Trutnov - Hlinsko 3:5, Mladá Boleslav - Kolín 6:2, Pardubice - Vlašim 22:2, Chrudim - Hradec Králové 1:3, Žižkov - Cidlina Nový Bydžov 2:8, Vysoké Mýto - Náchod 3:5.

Čáslav: A. Jeřicha - P. Balvín, A. Gaspri - M. Vilímek, T. Hájek, L. Förster, R. Novotný - M. Resl. Průběžně střídali: V. Koryčánek, I. Ondráčková, M. Tlustý, T. Nesládek, B. Bednář. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: L. Hořínek (Svitavy)