U13 Mladší žáci

ONLINE SEMINÁŘ pro rodiče čáslavské mládeže

CELÁ ZPRÁVA

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Živé vodě ve Svitavách chyběla ještě gólová přísada

Začátek dobrý, konec ještě lepší. První věta reportáže z ligového utkání čáslavských mladších žáků kategorie U13 ve Svitavách sice může svádět k naději na dobrý výsledek, ovšem v neděli 13. října se tak nestalo. Soupeř totiž předvedl skvělou produktivitu.

Čáslavští fotbalisté po dvouhodinové cestě autobusem vstoupili do utkání na umělé trávě správnou nohou a ujali se vedení. Jenže další šance neproměnili a soupeř jim naopak naložil. V rozmezí 12. a 36. minuty skóroval šestkrát! A docela jednoduše: dlouhé míče do křídelních prostor, odkud následovala zpětná přihrávka do pokutového území.

Hosté působili v té době dost bezradně, přesto se dokázali neuvěřitelně zvednout. Pomohla jim k tomu branka na 6:2. Od té doby hráli jako vyměnění a druhou polovinu zápasu měli ve své režii. Být lepší v koncovce, zatopili Svitavám ještě víc. „Nedali jsme asi z padesáti šancí góly,“ přehnal to záměrně s odhadem čáslavský záložník Matěj Vilímek.

„Fotbal je o gólech a v této disciplíně byl domácí celek jasně lepší. Říkám si ale, proč častěji nehrajeme jako ve druhé pětačtyřicetiminutovce, kdy nás zdobila bojovnost a nikdo nemyslel na únavu nebo bolístky. Byl to v porovnání s trápením při svitavském brankostroji obrovský rozdíl. A kvůli tomu pokropení živou vodou u mě po zápase převládaly ty lepší pocity, když tedy budu hodně skromný,“ vyjádřil se čáslavský trenér Luboš Hájek.

Malé vítězství si připsal teprve desetiletý náhradní brankář B. Bednář, který v závěrečné třetině vychytal čisté konto a navíc přihrávkou pomohl L. Försterovi zkompletovat hattrick. „Poprvé za nás chytal před čtrnácti dny v Trutnově a určitě ode mě dostane i další šanci,“ podotkl Luboš Hájek.

TJ Svitavy

TJ Svitavy – FK Čáslav 7:4 (4:1, 3:1, 0:2),
branky a asistence Čáslavi: L. Förster (M. Resl) - 0:1, L. Förster (M. Tlustý) - 6:2, P. Balvín (L. Förster) - 7:3, L. Förster (B. Bednář) - 7:4

Zbývající výsledky: Trutnov - Hlinsko 3:5, Mladá Boleslav - Kolín 6:2, Pardubice - Vlašim 22:2, Chrudim - Hradec Králové 1:3, Žižkov - Cidlina Nový Bydžov 2:8, Vysoké Mýto - Náchod 3:5.

Čáslav: A. Jeřicha - P. Balvín, A. Gaspri - M. Vilímek, T. Hájek, L. Förster, R. Novotný - M. Resl. Průběžně střídali: V. Koryčánek, I. Ondráčková, M. Tlustý, T. Nesládek, B. Bednář. Trenér: L. Hájek.

- hrací doba: 3x 30 minut, rozhodčí: L. Hořínek (Svitavy)