U14 Starší žáci

Čtrnáctka se vrátila s bodem z Nového Bydžova

Domácí vstoupili do utkání náporem a Kuba tlustý se měl v bráně co ohánět, aby udržel čisté konto. Postupem času se do hry dostávala i Čáslav a paradoxně šla z první větší šance do vedení - Zeman posadil trestný kop přesně na hlavu Howarda - 0:1. Cidlina mohla vyrovnat o několik minut později, jenže penaltu za faul Zemana poslal domácí hráč mimo. Svižný první poločas tak vyhráli hosté.

Druhý poločas byl plně v režii fyzicky vyspělejších hráčů Cidliny. Ti se tlačili do útoku a přetížená obrana občas vyrobila nějakou chybu. Nicméně díky výkonu Tlustého v bráně a nemohoucnosti domácích útočníků se skóre neměnilo. S rostoucím náporem se k nebezpečným brejkům se dostávali i hosté. Hájek ve vyložené pozici netrefil pořádně míč, akce Zemana zústala nezakončena. V 60. min. ale brejk vyšel - Záruba vysunul Míška a ten přehodil padajícího gólmana - 0:2. Bohužel přišlo rychle snížení - nepříliš prudká, ale umístěná střela prošla do čáslavské sítě hned v 61.min. A když v 64.min. domácí po pěkné akci vyrovnali, bylo hostům ouzko. Nakonec ale ubránili alespoň remízu a penaltový rozstřel. V něm uspěli domácí, kteří ze čtyř penalt tři proměnili, zatímco Čáslavští střelci byli úspěšní jen jednou (Lacman).

"S předvedenou hrou jsem spokojen v prvním poločasu. Ve druhém nás už domácí přehrávali - rozdíl by především ve fyzické vyspělosti a síle. Přesto pořád u některých hráčů převládá alibistické řešení situací, když se dostanou pod psychický tlak. Jakmile cítí, že je soupeř kvalitní, případně fyzicky vyspělý, nejsou ochoti podstoupit souboje nebo se pustit do individuální akce."

2 : 2
(0 : 1)

RMSK Cidlina

61´Matějka, 64´Fuxa - 15´Howard, 60´Míšek

J.Tlustý - Tvrdý, Zeman, Howard, Kubín - Žiško (40´ Hlavinka), Záruba, Houfek (43´Lacman), Růžek (57´Vosáhlo), Hájek - Míšek (67´Kotrba)