U14 Starší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Čtrnáctka v Jablonci gól nevstřelila a domů se vrátila s prázdnou

Zřejmě jeden z nejtěžších soupeřů hostil čáslavské žáky. Dvojciferné vítězství Jablonce v minulém kole budilo respekt. Přesto se v Mšenu hrálo vyrovnané utkání, které rozhodla až penalta tři minuty před koncem.

Od úvodních minut hrálo ve slušném tempu, ale převážně ve středu hřiště. Míč nedokázal na svých kopačkách udržet ani jeden tým delší dobu a tak gólmani byli prvních deset minut bez práce. Šance na vstřelění gólu se začaly rodit po individuálních chybách. Bohužel víc jich udělali čáslavští a domácím se povedlo jednu potrestat - v 15. minutě ztratil míč na polovině hřiště Kraj a rychlý kontr zakončil v minulém kole sedmigólový útočník Kubát - 1:0. Hosty pak dvakrát výbornými zákroky podržel J. Tlustý, který likvidoval samostatné úniky jabloneckých. Jedinou velkou šanci Čáslavi v první půli nedotáhli do konce Kraj se Žiškem.

Hru ve druhém poločasu oživila Hlouchová, která paradoxně byla nejdůraznějším hráčem. Právě díky zvýšenému důrazu se hra ještě více vyrovnala a odehrávala se ve středu hřiště. Když už se hosté dostávali do úniku (většinou Kraj), hasil vše vynikající stoper domácích. Šance na remízu žila do 67. minuty - v té Tvrdý zasáhl centr domácího hráče rukou a penaltu úspěšně proměnil Václavů. V poslední minutě mohl alespoň korigovat Míšek, ale ani on tváří v tvář gólmanovi nemířil přesně.

"Podobných zápasů potřebujeme odehrát víc. Soupeř byl kvalitní, lepší v práci s míčem i důraznější. Postupem času se s tím kluci vyrovnali a dokázali se prosazovat také. Tentokrát nám nefungovaly průniky Lukáše Kraje, který sice odehrál poločas za patnáctku, přesto by měl v podobných utkáních vynikat. Nedařila se nám také rozehrávka od stoperů, udělali jsme několik zbytečných ztrát a musel nás podržet gólman Tlustý. Ve druhém poločasu se hra zlepšila, Hlouchová přinesla na hřiště důraz a kdybychom lépe vyřešili několik situací po zisku míče, mohli jsme být ještě víc nebezpeční. Týmový výkon byl velmi slušný, individuální výkony byly u dvou tří hráčů výrazně pod jejich možnosti."