U14 Starší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Dva body za stíhácí jízdu ve druhé půli

Vlašim domácí hráče notně zaskočila a během pár minut vedla o tři góly. Nakonec v nastavení domácí vyrovnali a prokázali i pevnější nervy při penaltách. Soupeři paří pochvala.

Hosté přijeli do Čáslavi perfektně takticky připraveni a povedlo se jim domácí hráče překvapit. Jednoduchou hrou, založenou na důrazu v osobních soubojích a dlouhých míčích za obranu, slavili úspěch a vynikající Nerad (roč. 2005) během patnácti minut vstřelil hattrick. Šance domácích zůstávaly dlouho nevyužity a když se konečně trefil Hájek, Nerad z protiútoku opět skóroval a upravil na poločasových 1:4.

Do druhé půle Čáslav změnila rozestavení, proházela posty, brzy vystřídala trojici hráčů a pustila se s vervou do soupeře. Kraj s Howardem snížili na rozdíl jediné branky, další šance likvidovala obrana, gólman či nepřesnost. Hosté několikrát zahrozili, ale viditelně jim docházely síly. Nakonec v nastavení vše co mu stálo v cestě Kubín a vyrovnal.

Penaltové střelce si určovali hráči sami, první Záruba nedal, ostatní mířili přesně. Ve čtvrté sérii poslal míč hostující kapitán mimo a v páte J. Tlustý pokutový kop zlikvidoval.

"Hráče chválím za bojovnost ve druhém poločasu. Dokázali jsme vyrovnat a myslím, že jsme měli dát branek víc. Hosté nás zaskočili a musím říct, že hráli velmi dobře. Já jsem v týdnu pochválil obranu za výkon v Kolíně, zejména oba stopery. Dneska mi to trochu vrátili :).

Celkově jsem rád, že se tlačíme do ofenzivy a celý zápas se snažíme útočit. To, že při tom ztrácíme míče a otevíráme obranu, je dané věkem a taktickou vyzrálostí. A to určitě není v této věkové kategorii podstatné."

FC Sellier&Bellot Vlašim

FK Čáslav - Sellier&Bellot Vlašim 5:4 (1:4) na pk.

branky: 28´Hájek, 49´ Kraj, 58´ Howard, 70´Kubín - 8´, 10´,15´, 29´ Nerad

penalty proměnili: Zeman, Howard, Hlavinka, Růžek

J. Tlustý - T.Tlustý, Tvrdý, Howard, Kubín - Zeman - Kraj, Hlouchová (44´ Hlavinka), Záruba, Hájek (44´ Růžek) - Žiško (44´ Vosáhlo)