U14 Starší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Jihlava nás poslala z hrušky na zem

Po utkání v Mladé Boleslavi, kde jsme odehráli velmi dobré utkání se slušným výsledkem, jsme do Jihlavy jeli napodobit týden starý výkon. Bohužel se nám vůbec nevyvedl druhý poločas.

K utkání jsme odjeli s jedenácti hráči a Howard se Zemanem museli ještě nastoupit za U15. Přesto jsem věřili, že budeme rovnoceným partnerem třetímu celku moravské TOP skupiny kategorie U14.

Sice jsme inkasovali hned v první minutě duelu, přesto jsme prvních dvacet minut drželi se soupeřem krok a hrál se svižný fotbal "nahoru - dolů". Ke konci první půle ovšem domácí začali získávat převahu, kterou vyjádřili dvěma góly před poločasovým hvizdem rozhodčího.

Druhý poločas jsem zkusili změnit rozestavení, bohužel ani to nepomohlo. Jihlava měla vytrvalý tlak, postupně zasypala J. Tlustého sprškou střel, které často zastavila až síť. V čáslavském dresu se podruhé představil Jakub Fidra a na hrotu útoku si připravil dvě obrovské šance. Bohužel ani jeden z jeho nájezdů nebyl úspěšný.

"Konfrontaci se špičkovými týmy vyhledáváme záměrně. I ve fotbalu platí jednoduché pravidlo, že nejvíce se toho mohu naučit od těch, kteří jsou lepší než já. Pokud bychom tato utkání nehráli, je jen velmi malá pravděpodobnost, že bychom se zlepšovali.

Škoda, že nemoci a zranění zasáhly výrazným způsobem do naší sestavy. Kluky by vysoká prohra neměla otrávit, naopak. Měli by se snažit dosáhnout úrovně hráčů z Jihlavy."

FC Vysočina Jihlava

Vysočina Jihlava - FK Čáslav 9:0 (3:0)

J. Tlustý - Houfek, Fidra, Howard, Kubín - Zeman - Hlavinka, Zoul, Záruba, Hájek - Lacman