U14 Starší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Tříbodový vstup do podzimní části sezóny

V úvodním utkání České divize žáků přivítala domácí "čtrnáctka" mladíky z Trutnova. A po výborném prvním poločase si připsala premiérové tři body a zahájila mistrovská utkání na "velké" hřiště.

První poločas se domácí předvedli ve velmi dobrém světle. Od úvodního hvizdu rozhodčího Čechlovského se s chutí pustili do trutnovských a zaslouženě se dostali do vedení již v sedmé minutě - Kraj zatáhl míč, přihrávkou pod sebe našel Míška a ten mířil přesně - 1:0. Zdvojnásobit náskok se povedlo až ve dvacáté minutě - Kraj hledal před bránou Žiška, toho sice předskočil obránce a mířil do vlastní brány - 2:0. Na poločasových 3:0 upravil hráč zápasu Kraj, který zužitkoval přihrávku Hájka. Během první půle ještě trefil Záruba břevno a několik nadějných příležitostí zůstalo nevyužito.

Do druhého poločasu nastoupili Růžek s Lacmanem a po pár minutách také Hlavinka. Bohužel to poznamenalo čáslavskou hru a hosté dostali zbytečně "čuchnout". Ve 44. min. snížili, když gólman Tlustý při odkopu trefil útočníka, tomu se míč odrazil do běhu a gól do prázdné byl již snadnou záležitostí. Hra ve druhé půli byla neurovnaná, ale šance se rodily na obou stranách. A v poslední patnáctiminutovce padaly i góly. V 57. min. posunul Hájek míč do běhu Krajovi a ten zvýšil na 4:1. Čáslavský střelec byl v hlavní roli i na druhé straně - v 59. min. jeho pomalou malou domů vystihl útočník hostů, udělal kličku Tlustému a zpětnou přihrávkou vybídl ke snížení svého spoluhráče - 4:2. V 63. min. bylo domácím ještě hůř - na rohový kop si naběhl kapitán hostů a hlavou mířil přesně - 4:3. Naštěstí radost trutnovských netrvala dlouho - levý obránce Kubín předvedl sprint přes polovinu hřiště a nechytatelnou bombou rozhodl o výhře Čáslavi - 5:3.

"V prvním poločasu hráli kluci velmi dobře. Vytvářeli si šanci za šancí a při troše klidu v zakončení mohlo padnout daleko více gólů. Hosté se dostali do dvou příležitostí po dlouhých nákopech, do souvislejší kombinace jsme je nepustili. Druhý poločas povedený nebyl. Góly padly po našich chybách, ale soupeř snížil zaslouženě. My jsme naštěstí dokázali ještě dvakrát skórovat a zvlášť Kubínův gól byl výstavní.

Tak jako nás potěšil výkon v první půli, tak nás zklamala hra v poločase druhém. Střídání se nám nepovedla, nicméně do hry musíme dostat víc hráčů v každém utkání. Své udělaly i změny v rozestavení a zranění Zemana, který dohrával se sebezapřením."

vítězný gól Lukáše Kubína:  https://www.youtube.com/watch?v=ixashVToLG8&feature=youtu.be

MFK Trutnov

FK Čáslav - MFK Trutnov 5:3 (3:0)

branky: 7´Míšek (Kraj) - 1:0, 20´ vlastní (Kraj) - 2:0, 28´Kraj (Hájek) - 3:0, 57´ Kraj (Hájek) - 4:1, 65´ Kubín (Lacman) - 5:3