U14 Starší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

U 14 - Boj o druhé místo rozhodl první poločas

Do duelu s Jabloncem vstoupili hosté lépe a zbytečné chybě šli do vedení již v páté minutě. Domácí hráči nebyli schopni udržet míč na svých kopačkách a soupeř toho využil. Druhou branku vstřelil v 16. minutě a třetí v závěru poločasu po další chybě. Ze strany domácích stála za zmínku desetiminutovka po druhém gólu, kdy si vytvořili tlak a vypracovali dvě šance.

Druhý poločas byl ze strany domácích naprosto rozdílný. Nejpatrnější to bylo v bojovnosti a důrazu. Vytvořili si převahu, zahrávali 8 rohových kopů, několik trestných kopů. Vstřelili dvě branky, měli další šance. Hosté skórovali z brejků, měli také další šance. Hrál se fotbal, který musel přihlížející rodiče bavit.

"Po prvním poločasu jsme byli na ručník. Musím říct, že mě štval přístup většiny kluků. Že se dělají chyby, dostanou se hloupé góly, nedaří se, to se stát může, k fotbalu to patří a chybami se učíme. Ale když většina po prvním gólu sklopí hlavu, přestane bojovat a všechny míče hraje "z první", to je průšvih. V kabině v poločasu bylo trochu rušno. A najednou to šlo....za druhý poločas kluky musím pochválit. Byli jsme lepší, vytvořili si převahu. Makali jsme, rvali jsme se o výsledek alespoň druhého poločasu.

Soupeř byl kvalitní, individuálně velmi dobrý. My jsme měli začít hrát o začátku, pocit ze zápasu by byl určitě lepší. I když ve druhé půli dokázali, že hrát můžou s každým. Ale jen pokud na hřišti maká všech jedenáct hráčů."

FK Jablonec

41´Zeman, 60´Hájek - 5´ a 32´ Adžiev, 16´Kubát, 46´Žitka, 51´Žďárský

J. Tlustý - Tvrdý (36´ Moc), Howard, T. Tlustý, Kubín - Zeman, Houfek - Žiško, Záruba, Hájek - Růžek