U14 Starší žáci

U 14 - Pěti góly ve druhém poločasu otočila čtrnáctka duel v Třebeši

Do Třebeše jsme jeli spravit si chuť po utkání s Jabloncem. Cílem bylo navázat na výkon ve druhém poločasu zmíněného duelu.

Do utkání jsme vstoupili poměrně slušně. Vytvořili jsme si tlak, připravili si několik nebezpečných situací a na gólmana vyslali první pozdravy. Bohužel první brejk domácí skončil ve 14. minutě v síti a přinesl nervozitu na naše kopačky. Když navíc Hájek minul prázdnou bránu, kvalitní výkon vzal za své.

Druhý poločas začal opět tlakem Čáslavi. Hned ve třetí minutě poslal Zemanův trestný kop Růžek hlavou do sítě a vyrovnal.  V desáté minutě si krajní obránci přihráli v soupeřově vápnu a Kubín otočil skóre.  Tlak hostů narůstal a v posledních osmi minutách narostlo i skóre - v 62. min. našel kapitán Zeman Kotrbu a ten potvrdil jarní střeleckou produktivitu - 1:3. O tři minuty později obešel Howard vše, co mu stálo v cestě, nastřelil gólmana a Záruba už měl jednoduchou pozici - 1:4. Minutu před koncem podruhé přesně mířil Kotrba a vychutnal si mohutné povzbuzování "patnáctek" i rodičů - 1:5. A to mohl vstřelit požadovaný hattrick, Záruba ale zakončoval v další vyložené šanci sám a gólman mu jeho pokus chytil.

"Dobrý vstup do utkání zastavila branka v naší síti. I potom jsme si sice vytvořili šance, ale bojující domácí stačili dobře bránit a mocně povzbuzováni trenéry se občas dostali i do útoku. Kuba Tlustý musel vyřešit samostatný nájezd a několikrát včas vyběhnout. O poločasové přestávce jsem tentokrát hráče spíš uklidňoval, byli jsme lepší a věřil jsem, že když dáme gól, utkání otočíme. Naštěstí jsme hned v úvodu druhé půle vyrovnali a uklidnili se. Hrdinou utkání se pak stal střídající Kóťa, který k radosti všech dvakrát precizně vyřešil situaci sám na gólmana.

Mrzí mě zranění Žiška a Houfka ještě v první půli, naštěstí se nejedná o nic vážného. Musím pochválit výkon Kuby Tlustého, který druhou půli nastoupil na stoperu a v obranné práci byl nejjistější. V úterý dohráváme v Trutnově a můžeme se dotáhnout na druhé místo."

1 : 5
(1 : 0)

Sokol Třebeš

38´ Růžek (Zeman), 45´Kubín (Tvrdý), 62´Kotrba (Zeman), 65´Záruba (Howard), 69´ Kotrba (Záruba)

J. Tlustý (36´Lacman) - Tvrdý, Howard, T. Tlustý, Kubín - Zeman - Žiško (9´Moc), Houfek, Záruba, Hájek - Růžek (45´ Kotrba)