U14 Starší žáci

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Žiško vystřelil výhru nad Cidlinou

Výborný výkon v posledním domácím utkání žákovské divize podali žáci U14 a zaslouženě si připsali tři body do tabulky.

Ve Vodrantech se hrál duel čtvrtého se třetím a na kvalitě utkání to bylo znát. Jediný gól vstřelil domácí útočník David Žiško a domácí zvítězili nejtěsnějším rozdílem.

Hodnocení trenéra Vondry: "Soupeř nás v přípravě smetl pěti góly, takže jsme čekali náročné utkání. Oproti Benešovu jsme změnili na třech místech sestavu a poprvé jsme vyzkoušeli i jiné rozestavení. Vysunutím Howarda do středu zálohy jsme chtěli v tomto prostoru zvýšit důraz a také zkvalitnit rozehrávku. Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme se tlačili dopředu a Cidlina se soustředila spíše na brejkové situace. Během prvního poločasu jsme si vypracovali čtyři šance, v té největší Hájek trefil tyč. Hosté se do vyložené příležitosti nedostali a se střelami si poradil pozorný gólman J. Tlustý.

Na začátku druhé půle jsme poslali na hřiště Růžka, který měl zvýšit pohyb na místě desítky. Hned minutu po střídání jsme se prosadili - Hájek nebojácně vlétl mezi několik soupeřových hráčů, vytvořil tak zmatek v pokutovém území a Žiško z otočky poslal míč do šibenice - 1:0. Cidlina se začala více tlačit do útoku a my jsme měli šance k brejkům - Lacman dvakrát postupoval na gólmana, ale dobíhající obránci mu nenechali klid do zakončení. Růžek po chybě gólmana trefil z dálky tyč. Soupeř si vytvořil spíše pološance, v nich nás pokaždé podržel Tlustý.

Nám tentokrát výborně zahráli stopeři, oba si vybrali jednu slabší chvilku, ale jinak zaslouží pochvalu. Poctivý výkon korunoval gólem Žiško, který si ho za enormní bojovnost a snahu zasloužil. Výborně se prezentoval také Hájek, jen měl proměnit alespoň jednu svou šanci. Pochvalu zaslouží všichni hráči.

V posledním kole pojedeme do Nymburka již ve čtvrtek. Vzhledem k malému počtu mistrovských utkání si podzim prodloužíme duely s Duklou Praha (4.11.), Viktorií Žižkov (11. nebo 12. 11.), Jihlavou (2. nebo 3. 12.) a Tempem Praha (9. - 10. 12.)

RMSK Cidlina

FK Čáslav - RMSK Cidlina 1:0 (0:0)

branka: 42´ Žiško

J. Tlustý - Houfek, T.Tlustý, Tvrdý, Kubín - Howard, Zeman - Kraj, Záruba (51´ Růžek), Hájek - Žiško (61´ Lacman)