U17 Mladší dorost

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Boleslav ukázala, kde nás "tlačí" bota

Utkání s týmem, který se připravuje na nejvyšší soutěž, nám ukázalo základní rozdíly mezi pojetím fotbalu většího a menšího klubu.

1. Příprava na utkání - kluci nejsou schopni se sami kvalitně rozcvičit a hlavně se koncentrovat na zápas. Pokud nedostanou jednoznačný pokyn od trenéra, nedělají nic. Ještě při nástupu si vypravují a smějí se svým zážitkům z předchozího večera. Soupeř se povzbuzuje, motivuje. Vše se odrazilo do úvodu utkání, kdy nás Boleslav jasně přehrála.

2. Komunikace v průběhu - zatímco boleslavští neustále pozitivně mluvili (a tím pádem jich bylo "plné" hřiště), my si nejsme schopni říct ani "záda" nebo "Pepo přihraj". Natož abychom řídili presink, posouvali se, zajišťovali. To bez řízení hry od stoperů, středních záložníků atd. nejde. S vyjímkou Kocprda nemluví nikdo, po upozornění občas M.Altmann. Rozdíl obrovský a zásadní.

3. Negativní vzájemné chování - chybu vidíme u druhých, u sebe ne. Zkazíme přihrávku na dva metry, ale může za to druhý - neběžel. Pochvala mezi sebou? Málo kdy. Hodím aut soupeři - on mi nikdo nenabíhal.

4. Plnění taktických pokynů - přestože naši kluci hrají na maximálně dvou postech, stejně nejsou schopni dodržet základní postavení. Pramení to z neochoty o fotbalu přemýšlet. Zamyslet se nad tím, proč to mám udělat, proč to po mě trenér chce takhle.

5. Fyzická připravenost - chceme hrát ligu (alespoň tak to vypadalo na hráčské schůzi), ale už proto nechceme nic udělat. Starat se o sebe, posilovat, pravidelně a naplno trénovat? Nemyslitelné. Vždyť nás je pár, stejně budu hrát. A když tak za béčko. A když vůbec, vždyt je to jedno, klidně budu ležet doma.

6. Po utkání - šest vysmátých hráčů se omluví na pondělní trénink. Není jim to hloupé vůči týmu, trenérům, ale ani vůči sobě.

Výsledkem je prohra s týmem roč. 2003, který své nej hráče nechal na lavičce náhradníků. Soupeř hraje, my bojujeme a občas se nám něco povede.

FK Mladá Boleslav

38´Mužátko - 26´a 45´Gregor, 52´Tykva, 65´Vostřel

Kocprd - L. Altmann (72´Koudelka), M. Altmann, Válek, Vávra - Schovanec, Novák (54´Konvka) - Nykodým (65´Vondra), Tůma, Fišr - Mužátko