U17 Mladší dorost

KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

FOTBALOVÝ KEMP FK ČÁSLAV V ŽEHUŠICÍCH!!!
FOTBALOVÝ KEMP FK ČÁSLAV V ŽEHUŠICÍCH!!!

PŘIHLÁSIT SE!

Další bývalý hráč Čáslavi oblékl dres reprezentace, Štěpán Míšek nyní působí v FK Pardubice

Štěpán Míšek s fotbalem začínal v Třemošnici. Následně prošel žákovskými týmy FK Čáslav. Díky spolupráci FK Čáslav s FK Pardubice se přesunul do tamní Regionální fotbalové akademie. Nyní působí v dorosteneckém týmu U17.

Štěpán Míšek v loňském roce dokonce oblékl reprezentační dres! S českou reprezentací do 15 let se zúčastnil mezinárodního turnaje Pinatar Cup ve španělské Murcii. Na turnaji Štepán Míšek nastoupil do všech tří utkání českého týmu a odehrál 198 minut!

Štěpáne, kdo Tě přivedl k fotbalu, kde jsi začínal a jak jsi se dostal do Čáslavi?

K fotbalu jsem se dostal nejspíš díky taťkovi, protože taky hrával fotbal, tak mě přihlásil na fotbal v Třemošnici. Do Čáslavi jsem se dostal kvůli zrušení střídavých startů. Do Čáslavi to vycházelo nejvýhodněji na dojíždění. 

Co Ti z tvého pohledu dalo popř. vzalo působení v FK Čáslav a na co rád vzpomínáš z doby působení v FK Čáslav?

V FK Čáslav jsem se určitě hodně fotbalově posunul, protože začalo být více tréninků a hlavně byly náročnější. Na fotbal v Čáslavi docela rád vzpomínám, protože tam byl dobrý kolektiv. 

Jaký je tvůj současný fotbalový klub a v jaké kategorii působíš?

Momentálně hraji za FK Pardubice. A od začátku téhle sezóny hraji za kategorii U17. 

Zkus popsat své silné a slabé stránky, nejen fotbalové...

Za moje silné stránky považuju fotbalové myšlení, obcházení hráče jeden na jednoho a cílevědomost. Za slabou stránku považuju levou nohu a když se mi něco nepovede nebo ztratím míč, tak mi často klesá sebevědomí. 

V dobách svého působení v FK Čáslav jsi hrál hlavně na postu útočníka, popř. podhrotového záložníka. Na jakých postech hraješ nyní v Pardubicích a v reprezentaci a jak se Ti daří střelecky?

Teď hraju ofenzivního středního záložníka a v reprezentaci jsem hrál krajního obránce a středního záložníka. Za minulou sezónu jsem dal devět gólů, ale tuhle sezónu jsem zatím žádný gól nevstřelil. 

Kromě techniky a herního myšlení jsi vždy si vynikal i svou vynikající fyzickou kondicí, zejména rychlost a síla byly tvou silnou stránkou. Můžeš prozradit svůj recept na rozvoj fyzičky i v této covidové době?

V této době posiluji podle plánu který nám posílají z Pardubic. Na fyzičku a rychlost nám také posílají plány na doma, ale zároveň máme týdně pár tréninků. 

Prošel jsi během dosavadní kariéry nějakým krizovým obdobím? A jak jsi ho řešil?

Já jsem si asi žádnou krizí neprošel, za což jsem velmi rád. 

Máš svůj fotbalový vzor a co se Ti na něm nejvíc líbí?

K mým vzorům patří Thiago Alcantara, protože jeho styl je skvělý, nebojí se hrát, dává skvělé dlouhé balóny a má velký klid na balónu. 

Přemýšlíš i o jiné profesní variantě, pokud by nevyšla ta fotbalová ? Co by Tě bavilo, v čem by ses mohl uplatnit?

Určitě už mě to napadlo, kdyby přišlo nějaké zranění. Zatím dávám přihlášku na sportovní gymnázium, ale ještě nejsem rozhodnutý, jakým směrem se budu ubírat dál. 

Jaký je Tvůj fotbalový cíl?

Tak můj fotbalový sen je určitě dostat se do Premier League. 

Co Ty a reprezentace? 

Jsem určitě rád, že mi dali příležitost vyzkoušet si, jak to vypadá na reprezentaci. Při prvním zápase jsem byl hrozně nervózní, ale po chvíli se to zlepšilo. Beru to jako ohromný úspěch, že jsem se mohl zúčastnit srazu a zápasů reprezentace. 

Děkujeme za rozhovor.