U17 Mladší dorost

KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Další posily do trenérského týmu, U17 přebírá duo Ronovský - Lebduška

Čáslav – FK Čáslav hlásí další dvě nové tváře v trenérském štábu. Jedná se o čtyřiadvacetiletého Adama Ronovského a o rok mladšího Marka Lebdušku. Oba budou prozatím působit v roli asistenta trenéra u kategorie U17. Mladí trenéři působí v Čáslavi řadu let, když v čáslavském dresu nastupovali v mládežnických kategoriích. Navíc v současné době hráčsky aktivně působí v A-týmu a B-týmu mužů.

„Jsme rádi, že vyjma hráčů můžeme v Čáslavi postupně vychovávat i mladé trenéry,“ uvedl šéftrenér čáslavské mládeže Miroslav Paták a navázal: „Oba jdou do trenérské práce s velkým elánem, navíc jsou čerstvými držiteli trenérské licence C. Vážíme si toho, že se chtějí zapojit,“ doplnil Paták.

Hlavním trenérem U19 a U17 bude Jan Spáčil. V kategorii U19 mu i nadále v roli asistenta bude pomáhat Vratislav Junek. V kategorii U17 budou pozice asistentů vykonávat právě Adam Ronovský a Marek Lebduška. Tomáš Frejlach z časových důvodů na pozici hlavního trenéra U17 skončil. Nadále bude v klubu pokračovat u přípravkové kategorie U10. Další novinkou je pozice trenéra Jana Kubáta, který v klubu bude působit jako trenér brankářů pro kategorie U15 až U19.

Obě trenérům jsme na úvod položili tyto dvě otázky:

1.     Proč jsi se rozhodl pro trenérskou práci v FK Čáslav?

Adam: "Fotbal hraji celý život a chtěl bych se mu nadále věnovat, nejlépe i v profesním životě, proto jsem velice rád, že se mi tato možnost naskytla. Bude určitě zajímavou zkušeností poznat fotbalový život z další strany."

Marek: "Pro trénování jsem se rozhodl z toho důvodu, mám k Čáslavi hráčský vztah už přes deset let. Čáslav mě už od žáků fotbalově vychovávala. Proto jsem začal mít pocit, že bych to klubu mohl vrátit způsobem i “mimo hřiště” a pomoct s výchovou mládeže v Čáslavi."

2.     K týmu jsi nastoupil již na začátku ledna tohoto roku. Jaké pocity máš z dosavadního poznávání se s týmem?

Adam: "Zatím je to těžké hodnotit, protože jsme mohli na hřišti trénovat pouze měsíc a za dost omezených podmínek. Z přístupu hráčů mám radost. Těším se, až budeme normálně trénovat a konečně hrát zápasy. Doufám, že to bude co nejdříve!"

Marek: "Převládají rozhodně pozitivní dojmy a zároveň už chápu určité pocity, které museli mít trenéři v mých dorosteneckých letech. Super je, že se na kohokoliv z ostatních trenérů můžu kdykoliv obrátit v případě, že si s něčím nevím rady."