U17 Mladší dorost

Další prohra o jeden gól - Teplice vyloupily Vodranty

Do Čáslavi dorazil druhý tým tabulky s bilancí 9 výher z 9 utkání a skóre 43:6. Zřejmě z respektu před Teplicemi vstoupili domácí do utkání bojácně. Nicméně postupem času čáslavští mladíci zjistili, že soupeřem jim jsou stejně staří kluci, kteří "jen" hrají za Teplice. Bojovností domácí eliminovali větší technickou vyspělost a kombinační schopnosti soupeře a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště.

Góly padaly v prvním poločasu - na 0:1 trefil Kostl, který po přihrávce za obranu střílel z úhlu a pod gólmanem prošla střela do brány. Na 1:1 vyrovnával Batelka, kterému ideální pozici připravil Fišr. A minutu před poločasem dorážel Chaloupek do prázdné brány po zákroku Kocprda, který vychytal předchozí šanci Teplic. V mezičasu ještě hosté trefili břevno a domácí tyč.

Druhý poločas byl velmi bojovný. Čáslavským postupem času docházely síly, ale hosté si nedokázali vytvořit velký tlak a vstřelit rozhodující gól. Nakonec mohlo být i vyrovnáno po závarech před hostující bránou.

Do utkání jsme vstoupili se zbytečně velkým respektem. Chvíli nám trvalo, než jsme zjistili, že hrát se dá s každým. Asi všichni jsme čekali, že nás soupeř zatlačí a bude si vytvářet velké množství šancí. To se ale nekonalo. Kluci hráli dobře takticky, postupem času hru vyrovnávali a vytvořili si několik zajímavých situací k zakončení. Bohužel nám chyběli ofenzivní hráči a tím i kvalita směrem dopředu - Honc s Mužátkem jsou zranění, Kubín musel střídat kvůli dýchání, Tůma nedohrál utkání U19, Chábera hrál za devatenáctku poločas a přeci jen neměl tolik síly. S celkovým výkonem jsem byl spokojen, výsledek před utkáním bychom také brali...

Hosté byli lepší, vyhráli zaslouženě, nicméně to má podle mě velké ALE ....Kluci působí spokojeně, i když těsně prohrají. Chybí mi na hřišti osobnost, která chce vyhrávat. Chybí lídr - rváč , hecíř, vítězný typ. My jsme moc hodní a těsná prohra je po lońských debaklech vlastně úspěch. A možná to je to, co nám chybí, abychom místo těsných proher bodovst.

1 : 2
(1 : 2)

FK Teplice

39´ Batelka - 15´ Kostl, 44´ Chaloupek

Kocprd - L.Altmann, M.Altmann, Válek, Březina - Schovanec (89´ Mužátko), Kubín (57´ Novák) - Batelka, Fišr (72´Gonda), Vávra (59´ Konyvka)- Chábera (80´Vondra)