U17 Mladší dorost

Junek vs. Junek - střední záložník Hradce proti trenérovi Čáslavi

Domácí vlétli do utkání jako velká voda. Hned první útok hasil Kocprd faulem mimo pokutové území a následný trestný kop vytáhl nad břevno. Bohužel ve 4.min. již úspěšný nebyl a Hradec vedl 1:0. Než se Čáslav vzpamatovala, mohl být bankový rozdíl větší. V hlavní roli byl opět Kocprd a přidala se i zbrklost domácích. Ve druhé části prvního poločasu se pustili do útočení i hosté, ale brejkové situace nedotáhli do zakončení.

Ve druhém dějství byla hra přeci jen vyrovnanější. A vyrovnalo se i skóre - Chábera nejvýše vyskočil na Honcův roh a povedenou hlavičkou vyrovnal -  1:1. Naděje na bodový zisk vydržela do 73. min. - roh pomohl i domácím a kapitán Česlák vrátil vedení na hradeckou stranu. Snahu o vyrovnání utnula penalta v 89. min. - Kocprd zaspal v bráně, do souboje s útočníkem hostů se dostal pozdě a byť trefil i míč, rozhodčí neváhal - 3:1.

Trenér Čáslavi Václav Vondra: "Chtěli jsme se prezentovat důraznou hrou s pozornou obranou. Úvod duelu ale zaskočil nás a po chybě jsme inkasovali. Se štěstím jsme přežili úvod s jedním gólem a těžiště hry jsme posunuli od naší brány ke středu hřiště. Z první střely na bránu jsme vyrovnali a chvíli živili naději na remízu. Hradec ale svou kvalitou dokázal překonat našeho brankáře, byť jsme mu v tom výrazně pomohli.

Hradec mě překvapil, čekal jsem, že budeme mít větší šanci na body. Na druhou stranu jsme úplně špatné utkání také nesehráli. Za domácí nastoupil náš odchovanec Vráťa Junek a proti svým bývalým spoluhráčům si nevedl vůbec špatně.

Karel Podhajský: Do utkání jsme vstoupili dobře a už ve 4. minutě jsme se ujali vedení. I přes naší herní převahu jsme soupeře několikrát pustili do nebezpečných brejkových situací, které jsme ale dokázali vyřešit. Několik šancí jsme neproměnili. Do druhé půle jsme opět začali lépe, ale po rohovém kopu soupeře jsme inkasovali a trochu vypadli ze hry. Naše hra se opět zlepšila po příchodu Boniše a po rohovém kopu jsme šli opět do vedení. V závěru pojistil na konečných 3:1 z penalty na Šrejbera, Hypšman.

3 : 1
(1 : 0)

FC Hradec Králové

4´ Schmoranz, 74´ Česák, 89´ Hypšman - 55´ Chábera

Kocprd - L. Altmann, M. Altmann, Kubín (51´ Válek), Batelka - Fišr (62´ Štoček), Schovanec - Konyvka (46´Chábera), Honc, Kmoníček (73´Nykodým) - Mužátko