U17 Mladší dorost

Penaltová výhra nad Pardubicemi

V prvním poločasu měli více ze hry hosté, kteří se prosazovali kombinační hrou. Domácím zasáhla do sestavy zranění - nehráli Mužátko a L. Altmann a v sedmé minutě musel střídat Fišr. Přes větší aktivitu Pardubic vstřelil branku Chábera, který po ideální přihrávce Kubína unikl obráncům a byť z úhlu, svůj únik bravurně zakončil - 1:0.

Ve druhé půli se nejprve hrálo hlavně ve středu pole. Jenže vynucená střídání Chábery (křeče), Konyvky (záda) a Honce (hlava) rozhodila hru natolik, že Čáslav hlavně nakopávala dlouhé míče a Pardubice se po zisku snažili přerát aktivní obranu. Vyrovnání přinesla 77.min. kdy jsme po našem autovém vhazování prohráli dva souboje za sebou a nereagovali na přihrávku mezi obránce - Pejcha si tváří v tvář Kocprdovi poradil. A protože se remízové skóre neměnilo, následovaly penalty. Pardubice hned prvním kopem trefily tyč a až do páté série vedli domácí - ti po brankách Kmoníčka, Válka, Schovance a Kubína vedli, ale kapitán Altmann pálil nad a pokračovalo se v rozstřelu. Na branku Pardubic musel odpovědět gólman Kocprd a trefil se parádně, vzápětí penaltu chytil a Nykodým si připsal rozhodující trefu a zajistil druhý bod.

Spokojeni jsme s výsledkem a bojovností většiny kluků. Fotbalově to nebyla žádná sláva, spíše naopak. První půle byla jedna z těch horších v podzimní sezóně. Přesto jsme ji vyhráli a nakonec si připsali dva body. Když nám do sestavy nezasáhne devatenáctka, tak máme kluky zraněné. Bylo by super odehrát třeba tři, čtyři utkání v kompletní sestavě.

2 : 1
(1 : 0)

FK Pardubice

16´Chábera - 77´Pejcha

Kocprd - Fišr (7´Konyvka, 58´ Nykodým), M. Altmann, Válek, Březina - Schovanec, Kubín - Batelka, Honc (70´ Gonda), Kmoníček - Chábera (55´Novák)