LETNÍ FOTBALOVÉ A SPORTOVNÍ KEMPY

prázdninové zážitky pro děti

chci více informací

Přestřelka "sedmnáctky" s Havlíčkovým Brodem

Úvod utkání byl "divočejší". V první minutě se hnal sám na gólmana Kvaček, střílel ale mimo. Vzápětí se blýskl Kocprd, který chytil také samostatný nájezd. V 8.min. zaskočila špatně stojícího čáslavského gólmana slabá střela a Brod vedl - 1:0. Vyrovnáno bylo za tři minuty - Mužátko v souboji přistrčil míč Novákovi a ten tváří v tvář gólmanovi nezaváhal - 1:1. Čáslav se dostala do vedení v 18. min. kdy centroval Fišr a Konývka měl jednoduchou pozici. Od té doby hosté hru ovládli a vytvořili si několik dalších příležitostí, které bohužel neproměnili.

Druhá půle, zejména její úvod, byl ale naprosto v režii havlíčkobrodských hráčů. Nejprve Duras zlikvidoval šanci, vzápětí ale inkasoval po rohovém kopu - 2:2. Za dvě minuty přišla lehká ztráta Schovance, brejk a domácí vedli - 3:2. Za další tři minuty zmatkoval při rozehrávce Duras a povedená střela znamenala další gól. Šanci na rychlé snížení měl Batelka, ale nadvakrát neuspěl. Další chyba (Kvačkovi odskočil míč při zpracování) přišla v 17.min. - další brejk a pátý gól - 5:2. Odvrátit debakl se povedlo až ke konci duelu - nejprve Schovanec ideálně vysunul Fišra a ten s přehledem snížil na 3:5. Jiskřičku naděje vykřesal Mužátko tři minuty před koncem kdy dorazil vyraženou Schovancovu střelu. Stejný hráč mohl i vyrovnat, místo střely přihrával do ofsajdu a vcelku zákonitě přišel trest - souboj ve středu pole prohrál Kubín a samostatný únik domácí proměnili - 6:4.

"Duel měl dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme zejména mezi 20.-40. min. hráli velmi dobře, přehrávali jsme Brod kombinačně, měli jsme dát další góly. Kluky jsem v poločasové přestávce pochválil a následoval kolaps. Druhou půli jsme nezvládli ani herně, ani výsledkově. Domácí nás zaskočili jednoduchou hrou, založenou na dlouhých nákopech a sprintových nábězích. My jsme pozdě reagovali a nestíhali náběhy zachytávat. Nás ve snaze o kombinaci brzdily nepřesnosti, ze kterých pramenily fatální chyby. Navíc nám ve druhém poločasu došly síly, což bylo po náročném soustředění vcelku očekáváné. Co mě ale zarazilo byly negativní reakce mezi hráči v průběhu hry."

6 : 4
(1 : 2)

FC Slovan Havlíčkův Brod

8´, 41´, 43´, 47´, 57´, 80´ -  11´Novák (as. Mužátko), 18´Konývka (as.  Fišr), 72´Fišr (as. Schovanec), 76´Mužátko (as. Schovanec)

Kocprd (40´ Duras) - Koděra (40´ L. Altmann), M. Altmann, Kubín, Batelka - Schovanec, Fišr - Konývka, Mužátko, Novák - Kvaček (60´Koděra)