U17 Mladší dorost

Prohra se vztyčenou hlavou

První poločas, hraný v úmorném teple, si sice mírnou převahu vytvořili hosté, ale největší šanci spálil čáslavský Mužátko. Ve druhém poločasu se postupně zvyšovaly obrátky jak na tribuně, tak na hřišti. Mužátko mohl opět poslat domácí do vedení, ale v cestě mu stál gólman a posléze i tyč. Pár minut před koncem se prosadil Jablonec po křídelní akci a centru před bránu. Za dvě minuty stejná akce Jablonce, jen z druhého křídla, a míč do sítě usměrnil vracející se Válek. No a frustraci z výsledku si v předposlední minutě vylil Fišr na pronikajícím hráči soupeře, po žlutočerveném faulu se kopala penalta. Tu Duras zlikvidoval, ale na dorážku již byl krátký - 0:3.

Musím říct, že utkání se mi líbilo. Snad poprvé na jaře jsem musel emoce u hráčů krotit a ne podporovat. My jsme při zisku bodů mohli o dvě místa poskočit, bohužel jsme zůstali dole. Kluci se o to chtěli poprat a to se mi líbilo. Samozřejmě měly padnout na obou stranách červené karty za oplácení, k tomu docházet nesmí. Tady přihmouřil oko rozhodčí a kluci by mu měli poděkovat.

Sezóna je za námi, završíme ji turnajem v Německu. Ve skupině nás čekají italové a švýcaři, takže super zkušenost. Pak potrénujeme, doladíme léto a odpočineme si od sebe. A po půlce července to začne nanovo.

0 : 3
(0 : 0)

FK Jablonec

83´Samek, 85´Válek vlastní, 89´Ježek z pk.

Kocprd (46´Duras) - Nykodým, Válek, Schovanec, Gonda - Konyvka, Tůma (63´Vondra), Fišr, Vávra - Kvaček (50´Novák), Mužátko (83´Klepáč)