U17 Mladší dorost

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Rozhodnuto bylo po devíti minutách

Nekoncetrovaný vstup do utkání rozhodl o výsledku. Ve čtvrté minutě nafackoval míč Schovancovi po našem autu na útočné polovině a my z akce, kterou můžeme čtyřikrát přerušit, dostaneme gól. Za dvě minuty nám dal Miláček další a v deváté Veverka třetí. Sice jsme se zvedli, částečně jsme hru vyrovnali, bohužel Mužátko nedal tři stoprocentí šance a trest v podobě čtvrtého gólu přišel od Jarkovského.

Ve druhém poločasu jsme mohli alespoň snížit, bohužel Mužátko, ani Tůma, své samostatné úniky neproměnili. Alespoň čestný úspěch zaznamenal Konyvka po narážečce s Tůmou.

Tak jak jsem řval o poločasové pauze v kabině, jsem snad ještě nikdy neřval. Do utkání jsme vstoupili absolutně nepřipravení v hlavě. To co na střídačce při utkání staršího dorostu, při rozcvičce nebo v kabině řeší kluci, kteří mají za pár minut hrát, je pro mě nepochopitelné. Opakovaně nejsme koncentrovaní a zápas pro nás začíná tak v desáté minutě. Ale není to jen o inkasovaných gólech, je to i o neproměněných šancích. My měli šest vyložených, ale pravdu stoprocentních šancí, a nedáme žádnou. A všechno se odvíjí od stále stejných problémů.

1. Docházka na trénink - na soutěž jakou hrajeme, je to bída. Soupeři, zejména béčka "velkých" klubů, trénují dvakrát tolik. Kluci se s oblibou vymlouvají na školu. Samozřejmě pochopitelný důvod - pokud by ale místo zrušené účasti na tréninku odložili mobil, ušetřili by daleko více času. Žádnou jinou zábavu nejsou ochotni obětovat ve prospěch fotbalu.

2. Přístup k tréninku - někteří kluci mají slušnou docházku, ale otřesný přístup. K jakékoliv činnosti se musí nutit, všechno je na půl plynu, hlavně ať se neunavím. A pak se diví, že soupeř běhá, je agresivní a fotbal je kontaktní sport.

3. Alibismus a strach - není důvod, fotbal nás má bavit. Přesto u některých hráčů je patrný strach. Zamyšlení i pro nás, trenéry. Alibismus je ještě horší, opakované výmluvy, často až trapné. Na cokoliv ....

4. Béčko - mělo být k tomu, že v něm budou hrát kluci, kteří nehrají za "áčka" a snaží se tam dostat. Jenže nám se to zvrtlo v to, že tam hrají všichni - kluci, kteří se měsíc neukáží, hráči co trénují 1x týdně, kluci, kteří se v sedmnácti vymluví na rodinnou oslavu v době utkání áčka a radši jedou za béčko. Opět zvažujeme, jestli je nám to béčko k něčemu.

Ve fotbale se, podobně jako ve škole, odráží problémy dnešní doby. Kluci se nesmí kritizovat, hned nafouknou huby a urazí se. Nesmí se po nich chtít pravidelnost - už zase trénink, už zase fotbal, už zase ... Nedejbože abychom chtěli něco navíc - nafouknout míče, přinést pomůcky, uklidit bránu. Nebo snad posilovat, správně jíst, nejít na akci před zápasem. Snad bude líp, ale tenhle přístup otráví všechny - jak kluky, tak nás.

FK Pardubice B

4´Šenkýř, 6´Miláček, 9´Veverka, 41´Jarkovský, 68´Juliš - 73´Konyvka

Kocprd - Nykodým, Altmann, Válek, Fišr - Schovanec, Novák (62´Klepáč) - Konyvka, Honc, Tůma - Mužátko (68´ Vávra)