U17 Mladší dorost

Sedmnáctka konečně dosáhla na body

Od úvodních minut byly hosté aktivnějším týmem. První nebezpečnou střelu vyslal Schovanec, gólman jeho povedenou ránu vyrazil před Batelku, ale ten napálil míč jen do břevna. Do další šance se mohl dostat Tůma, ale chyběla mu větší rozhodnost, co má vlastně udělat. První gól tak padl ve 28. min. - Honc přenesl dlouhou přihrávkou míč na Batelku, ten ještě uvolňoval Schovance, kterému nejprve patičku gólman vyrazil, ale na dorážku už byl krátký - 0:1. I druhý gól padl až na druhý pokus - Březina vysunul Mužátka, ten přeloboval gólmana, ale míč skončil na břevně. Naštěstí dobíhal Batelka a vstřelil životní gól hlavou - 0:2.

Do druhé půle nenastoupil zraněný Březina a Batelka střídal po pěti minutách. Improvizace v sestavě se projevila téměř v zápětí a domácí po centru snížili na 1:2. Nicméně hosté si vytvořili další šance a bylo otázkou času, kdy se prosadí. Nečekalo se dlouho - Gonda nacentroval na Mužátka, ten výborně zpracoval míč a pohotově prostřelil gólmana domácích. Další šance již proměněny nebyly a tak hosté odváží povinné body.

Po debaklech v Jablonci a s Duklou velela povinnost vyhrát. Do sestavy se po pětizápasové pauze vrátil Honc a po vynechaném utkání i Batelka s Fišrem. Sice chyběl Kubín a Chábera toho měl po devadesáti minutách za starší dorost plné zuby, ale ty jsme dokázali nahradit. Výkon byl povedený, udrželi jsme balon více v kombinaci a vytvořili si i další šance. Abychom alespoň mírně vylepšili podzimní část sezóny, musíme porazit Neratovice.

1 : 3
(0 : 2)

FC Olympia Hradec Králové

52´ Chlumecký - 28´ Schovanec, 38´ Batelka, 64´ Mužátko

Kocprd - L.Altmann, M.Altmann, Válek, Březina (46´ Fišr) - Schovanec, Novák (60´ Gonda) - Batelka (50´Konyvka), Honc, Tůma - Mužátko