U17 Mladší dorost

Sedmnáctka na senzaci nedosáhla - Bohemka v závěru otočila skóre

Čáslavská sedmnáctka narazila v neděli na favorita celé soutěže - pražskou Bohemku. Těžký terén po nočním dešti nahrával domácím a ti svého soka málem zaskočili.

Bohemka sice držela míč, ale jako první se radovala Čáslav - Batelka si narazil s Honcem, utekl po křídle a z úhlu překonal uklouznuvšího gólmana - 1:0. Vyrovnání přinesla 30.min. - za obranu naběhl kapitán hostí Novák a tváří v tvář Kocprdovi nezaváhal - 1:1.

Druhý poločas začali lépe hosté - na další průnikovou přihrávku mezi beky opět naběhl Novák a jeho křížnou přihrávku po zemi trefil Nekvasil - 1:2. O deset minut později bylo vyrovnáno - Batelka poslal míč před bránu a na přední tyči ho tečoval Chábera - 2:2. Radost domácích vypukla naplno v 74. min. kdy se agilní Batelka prodral obranou a mířil přesně - 3:2. Bohužel již za dvě minuty bylo srovnáno - na trestný kop téměř z poloviny si naběhl Švara a hlavou mířil přesně. Definitivní obrat dokonala Bohemka čtyři minuty před koncem, kdy čáslavský Novák neuhlídal toho bohemáckého a další přesná hlavička znamenala vítězný gól. Remízu mohl vybojovat Batelka, ale byť měl před sebou v devadesáté minutě prázdnou bránu, skóre se neměnilo.

Vynikající utkání s nešťastným koncem. Myslím, že se nám Bohemku povedlo zaskočit. Nahrál nám bahnitý terén, který přeci jen více svědčil bránícímu týmu. Kluci si dnes hrábli na dno sil. Škoda vynucených střídání, s takovým soupeřem bychom asi takticky mohli rozkouskovat konec. Byť to do mládežnického fotbalu nepatří.

Doufám, že v trendu, kdy se zlepšujeme s každým dalším utkáním, budeme pokračovat. Během úvodních čtyř duelů jsme narazili na první, třetí, čtvrtý a pátý tým tabulky. Hratelní soupeři nás čekají, musíme začít dělat body. Dnešní výkon by měl kluky motivovat k dalším tréninkům.

3 : 4
(1 : 1)

Bohemians 1905

14´a 74´Batelka - 58´Chábera - 30´a 86´Novák, 48´Nekvasil, 76´Švara

Kocprd - L. Altmann, M. Altmann, Válek, Březina - Fišr (60´Novák), Kubín (45´ Konývka) - Batelka, Honc (45´ Chábera), Kmoníček - Mužátko (76´ Nykodým)