U17 Mladší dorost

Sedmnáctka podlehla favorizovanému Liberci

Podobně jako v minulém kole inkasovala Čáslav velmi brzy. V 6.min. se dorážkou prosadil hostující Flesner a udal ráz duelu. Gól padl zřejmě z ofsajdu, ale platil - 0:1. Liberec domácí přehrával po většinu první půle, ale ani čáslavští pouze nebránili. Když přežili úvodní tlak, unikl Mužátko, uvolnil Cháberu, ale ten se střelou otálel a o míč přišel. Další dva závary přinesly rohy, ale ani tam domácí nebyli úspěšní. A v závěru poločasu dvakrát udeřili hosté - nejprve zopakovali gólovou akci z úvodu utkání a před pauzou se prosadili po individuální akci.

Druhý poločas byl vyrovnanější. Hosté vtřeli dva góly a měli více čancí. Ale velké příležitosti spálili i čáslavští. V úmorném vedru se všichni těšili na závěrečný hvizd.

"Věděli jsme, že přijede jeden z nejlepších týmů České ligy mladšího dorostu. Stanovili jsme si před utkáním dva cíle - jednak nedostat více gólů než Jablonec (8 v minulém kole) a alespoň jeden vstřelit.

Tentokrát jsme postavili dva útočníky - Cháberu a Mužátka - kteří měli za úkol udržet míč a ulehčit tak přetížené obraně. Navíc je měl podporovat rychlý Batelka a další záložníci. Potešilo nás, že jsme si připravili několik vyložených šancí.

Směrem dozadu pracujeme na součinnosti obranné formace. I když je patrný posun, zatím to není uplně ono. Liberec nám vstřelil tři podobné góly - rychlá kombinace po naší levé straně, prudký centr a zakončení na zadní tyči. Další dva jsme dostali po prohraném osobním souboji.

Celkově jsme s duelem spokojeni paradoxně více než v Hradci. Liberec je opravdu nadstadartní tým a zaslouženě zvítězil. Doma nám los přihrál samé těžké zápasy - za čtrnáct dní přijede Bohemka, za měsíc Sparta. Těšíme se na ně.

0 : 5
(0 : 3)

FC Slovan Liberec

6´Flesner, 36´Ježek, 45´Hejl, 70´Vik, 75´Zounek

Kocprd - L.Altmann, M.Altmann, Válek, Březina (48´Vávra, 70´Gonda) - Konyvka (54´Nykodým), Fišr (76´Štoček), Kubín, Batelka - Chábera (65´ Kvaček), Mužátko