U17 Mladší dorost

Sparta nad síly sedmnáctky

Sparta přijela do Čáslavi po výhře 8:1 s Jaboncem, domácí povzbuzeni polovičním vítězstvím v Náchodu.

Úvod utkání vyzněl lépe pro hosty, kteří několikrát zahrozili. Postupem času se hra vyrovnávala, byť sparťani byli technicky zdatnější. Duel se rozhodl ve dvou minutách - ve 30. min. poslal reprezentant Vydra Spartu do vedení po rohovém kopu. O minutu později zaváhala obrana a Kaštánek z bezprostřední blízkosti zdvojnásobil skóre - 0:2. Snížit mohl Mužátko, ale jeho střelu gólman zbrzdil a z prázdné brány vykopl míč před dobíhajícím Batelkou obránce.

Úvod druhé půle opět zastihl v lepším rozpoložení Spartu - její dvě velké šance ale útočníci zahodili. Pak přišly zajímavé situace také před hostující bránou - jenže série tří rohů, které zakončovali Kmoníček a Mužátko, přišla vniveč. Průniky Batelky a Altmanna zakončila nepřesná přihrávka. A přišel trest - v 68 min. se prosadil střídající Razetto a rozpoutal gólové hody. Během deseti minut sparťané přidali další tři branky a ze solidního výsledku se stal debakl. Ten zmírnil Mužátko, který hlavou zužitkoval přesný centr Nykodýma.

Přes vysokou pořážku jsem kluky pochválil. Sparta, byť složená z hráčů ročníku 2003, je velmi kvalitní. My jsme se rozhodli hrát otevřenou partii s tím, že je lepší dostat "za uši", ale útočit, než  jenom bránit a prohrát menším rozdílem. Příjemně mě překvapilo, kolik šancí jsme si byli schopni vytvořit. Škoda, že jsme nedali o nějaký gól víc. Pro kluky  musí být podobné zápasy zážitkem a měli by si z nich odnést co možná nejvíc zkušeností.

1 : 6
(0 : 2)

AC Sparta Praha B

85´Mužátko - 30´ Vydra, 31´Kaštánek, 68´Razetto, 75´ Zábranský, 81´Vydra,  82´Sprinz

Kocprd - L. Altmann, Kubín (57´Honc), Válek, Březina (62´Jeřábek) - Schovanec, Fišr (68´Novák) - Batelka, Chábera (28´Konyvka), Kmoníček (80´ Nykodým) - Mužátko