U17 Mladší dorost

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Sparta? Pozitiva i přes prohru

Po klucích jsme chtěli, aby si utkání na Strahově užili, protože už si se Spartou nemusí nikdy zahrát. Celkový výkon nebyl úplně špatný, duel neprobíhal tak, že by nás Sparta zamkla před bránou a bušila do nás. Na pohled to bylo zajímavé utkání s převahou domácích a občasnými povedenými akcemi hostí. Jsem přesvědčen, že kdyby od začátku hrála čtveřice Honc, Kubín, Batelka, Chábera, která byla v základu staršího dorostu, bylo by vyrovnanější i skóre.

V prvním poločasu jsme inkasovali tři naprosto stejné góly - dlouhý míč od stoperů na naši levou stanu, náběh, který nezachytíme, centr a gól. Ve druhém poločasu jsme stejné góly dostali ještě dva. My jsme se po vystřídání výrazně zlepšili, Fišr po přihrávce Batelky vstřelil krásný gól, Honc měl dvě tutovky. Celkově je výsledek horší než výkon.

Co nás mrzí je, že nejsme schopni se poučit z chyb. Při rozcvičce jsme se snažili kluky nabudit, trochu rozmluvit. Ti si zřejmě myslí svoje a do utkání vstoupíme tak, že gól dostaneme z první akce Sparty. V poločase, po třech totožných gólech, vysvětlujeme jak akci bránit (i když by na to kluci měli přijít sami), kde byla chyba. Výsledek - ve druhé půli se zlepšíme, stejné góly inkasujeme jen dva. Prostě někdy si člověk připadá, že mluví do dubu. Trochu podobné je to i se zaujetím pro hru, pracovitostí a zodpovědností za týmový výkon. Bylo by super mít možnost srovnat třeba naběhané kilometry Tůmy a Mužátka, podstoupené souboje Válka a Vávry nebo driblinky Konyvky a Nováka. Všechny chyby (díky nim se totiž učíme) odpustíme, pokud vidíme zápal, zaujetí, snahu, bojovnost. Pokud na to sebetalentovanější hráč kašle, nikdy z něj nic nebude (což platí nejen ve fotbale).

Jsem rád, že s námi už byl Tomáš Frejlach. Kluky ještě pořádně nezná, má tedy odstup a potřebný nadhled, který my (já, Vráťa, Paty) už nemusíme mít. A protože to vidí dost podobně, zhodnotil individuální i týmové výkony ve shodě s námi, je to dobrá zpětná vazba. O to to budou mít někteří kluci těžší :).

A poznámka závěrem. Kohokoliv jsme na Strahově potkali, pozdravil, choval se slušně. Stejně tak při utkání, žádné nadávky, hádky, komentáře k rozhodčím. Tohle bychom měli přenést do Vodrant.

AC Sparta Praha B

37´, 57´, 82´Walter, 3´, 57´Ulrich, 21´Razetto - 73´Fišr

Kocprd (45´Duras) - Nykodým, M. Altmann, Válek, Vávra - Schovanec (73´ Honc), Fišr - Konyvka (63´Batelka), Tůma, Kmoníček (69´Chábera) - Mužátko (46´Novák)