U17 Mladší dorost

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Třetí místo na Bavaria Cupu

Bavaria Cup - 8.-9. 6., 12 týmů, 5 utkání, 3. místo, skóre 8:0

Třetím místem na Bavaria Cupu uzavřeli mladší dorostenci sezónu. Na zahraničním turnaji odehráli pět utkání, ani jednou neprohráli, ani jednou neinkasovali, přesto skončili třetí.

skupina:

FK Čáslav - Airone FC (It.) 2:0

branky: 2x Tůma

Trochu nervózní utkání s patřičně sebevědomými Italy. Oba góly vstřelil David Tůma po přihrávkách Nykodýma. Důležitý vstup do turnaje.

FK Čáslav - FC Wettswill/Bonstetten (CH) 2:0

branky: 2x Fišr

Švýcaři skončili na turnaji před námi, my s nimi ale problém neměli. První gól padl po trestném kopu, druhý byl ukázkou individuální techniky a odvahy. Velmi slušný týmový výkon.

čtvrtfinále

FK Čáslav - FC Oetwil-Geroldswil 3:0

branky: 2x Mužátko, Honc

Naše nejlepší utkání. Až na prvních pár minut, kdy jsme vinou špatné rozcvičky nehráli dobře, jsme soupeře přehráli. Vstřelili jsme opravdu pěkné góly, švýcary nepustili do žádné šance.

semifinále

FK Čáslav - Gornik Zabrze (PL) 0:0, 1:3 pk.

Polský ligový klub se stal vítězem turnaje. Jenže my ho měli porazit. Byli jsme lepším týme, bohužel jsme nedokázali dát gól. Dvě hlavičky Vávry šli těsně nad. Mužátkoa samotného  před gólmanem zastavil nesmyslný hvizd rozhodčího. Honc z úhlu trefil nohy vracejícího se hráče. Poláci byli u naší brány jednou, po rohu pálil jejich hráč vedle. Věřil jsem, že na penalty vyhrajeme. Ale měl jsem špatný odhad při určování hráčů.

o 3.-4. místo

FK Čáslav - SV Raisting (DE) 1:0

branka: Mužátko

Hodně nervózní duel rozhodla akce Honce a gól Mužátka. Naštěstí se kluky povedlo namotivovat na poslední utkání. Soupeř byl důrazný a postupem času i vzteklý. Bylo vidět, a kluci to i pocítili, že prohrávat není zvyklý. V utkání poprvé likvidoval Kocprd šanci - naštěstí samostatný nájezd chytil.

Hodnocení trenéra: "Po ligové sezóně jsme zažívali pocity vítězství. Najednou to kluky bavilo, chtěli hrát, spoustu věcí zvládli sami, bez říkání. To, že jsme skončili třetí, ani snad není podstatné. V turnaji jsme herně byli nejlepší, kdybychom skládali bodovou tabulku, tak taky. Penalty jsme nezvládli, to se stává. Důležité bylo, že kluci měli chuť se poprat i o třetí místo.

Pro nás je to jasný signál. Když budeme hrát soutěž, kde budeme mít větší šanci zvítězit, bude to všechny víc bavit. Navíc nebudeme muset nikoho přemlouvat, nikoho nutit do fotbalu, nikoho přivádět z dálky. Budou hrát kluci, kteří budou trénovat. Pocit vítězství zvýší chuť do práce.

Pro mě, jako trenéra, bylo zajímavé srovnání se zahraničními týmy. Perfektně nám to vyšlo, že jsme potkali Italy, Švýcary, Němce, Poláky. Nevím do jaké míry to kluci vnímali, ale způsob hry, vedení týmu od trenérů, chování hráčů, to vše bylo zajímavé. A když se k tomu přidaly utkání U9, kde se málem prali rodiče na hřišti, malí černoši se hystericky svíjeli po každém kontaktu nebo pískal jedenáctiletý rozhodčí, který dvakrát vykázal trenéry, zážitků bylo dost.

Srovnání s našich soupeřů  - poláci hráli podobně jako češi - týmově, kompaktně, takticky, s cílem nedostat gól. Italové s obrovským sebevědomím, ale jakmile začali prohrávat, vztekali se, simulovali, kopali. Švýcaři byli hodně namixovaní, oba týmy měly nebezpečné hráče (většinou přistěhovalce) a zbytek pro ně tvořil servis. Němci byli běhaví, agresivní, ale moc toho nevymysleli. My jsme si ověřili, že můžeme porazit každého a najednou kluky fotbal bavil. Bylo vidět, že jsou do turnaje vtaženi, že chtějí vyhrát a baví je to.