LETNÍ FOTBALOVÉ A SPORTOVNÍ KEMPY

prázdninové zážitky pro děti

chci více informací

U 16 - Plzeňská Viktorka nadělovala v poháru Vl. Marečka

Do poháru Vlastimila Marečka postoupila loňská "patnáctka" díky dobrému umístění v žákovské divizi. Los poslal čáslavské mladíky na půdu týmu mistra HET ligy Viktorie Plzeň. Domácí "akademici" přivítali Čáslav na perfektně upraveném hřišti v Kozolupech.

Hosté do utkání vstoupili nebojácně, hned v 6. min. zvládli sehrát velmi dobře rychlý protiútok po levé straně a Honcův centr zakončil bombou Mužátko - 0:1. Vyrovnaný průběh vydržel úvodních dvacet minut, ve kterých se hrálo převážně uprostřed hřiště. Ve 22. min. přišla první chyba v čáslavské defenzivě - před vápnem nebyl dostatečně důrazný Konyvka, plzeňský záložník ho obešel a z vápna přesnou střelou překonal Durase - 1:1. Druhý gól padl po čáslavském rohu - plzeňští ho odvrátili a rychlý protiútok přes celé hřiště zvládli výborně - 2:1. Ve 36. min. mohlo být vyrovnáno - Kmoníček s Mužátkem se prokombinovali do vápna a posledně jmenovaný v jasné šanci trefil tyč. A jak to bývá, místo vyrovnání přišel třetí gól - plzeňský hráč "vymotal" tři čáslvské a Nykondým zatáhl za ruční brzdu - penalta a 3:1 v poslední minutě první půle.

Druhý poločas Čáslav odpadla a domácí rozjeli svůj brankostroj. Konečné skóre se zastavilo na čísle 10. Hosté mohli v poslední minutě alespoň kosmeticky upravit výsledek, Mužátkův pokus přes polovinu hřiště gólmana sice přeletěl, ale skončil těsně vedle pravé tyče. Skóre 10:1 pro Plzeň bylo uzavřeno.

"Odehráli jsme velmi slušný poločas, poté jsme totálně odpadli.  S rostoucím skóre nám docházely i psychické síly a odvezli jsme si debakl.  Nicméně s Plzní si někteří kluci už nemusí zahrát a tak jsme rádi, že jsme konfrontaci se špičkovým týmem absolvovali. Velmi dobře zahrál Mužátko s Kmoníčkem, někteří další hráči dokázali držet krok alespoň poločas. Plzeň předvedla velmi kvalitní výkon - hrála rychle, agresivně, velmi dobře takticky. Potěšilo mě, že jsme ji na začátku dokázali zaskočit. A kluci viděli, že když budou víc makat, jsou schopni hrát s kvalitními soupeři. Uvidíme, nakolik se nám povede hráče motivovat k tvrdému tréninku."

10 : 1
(3 : 1)

FC Viktoria Plzeň

22´, 32´, 40´z pk., 46´, 52´, 54´, 58´, 59´, 65´, 71´ domácí -   6´Mužátko (as. Honc)

Duras - Nykodým, Howard, Březina, Gonda - Štoček, Fišr - Konývka, Honc, Kmoníček - Mužátko

střídali: Klepáč, Zeman, Nový