U19 Starší dorost

Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Starší dorost v Náchodě opět stoprocentně zvládl penalty

Hodnocení zápasu trenéra FK Náchod:

Utkání jsme začali velmi zakřiknutě. Na hráčích byla vidět přímo obava z toho, aby něco nepokazili. Naopak soupeř měl naši hru velmi dobře přečtenou a bez větších problémů začal diktovat tempo hry. Jeho rychlé náběhy po stranách nebo průniky přes střed hřiště jsem jen s velkými obtížemi zachytávali, většinou za cenu našich faulů před pokutovým územím. Z těchto situací pak pramenily brankové šance soupeře, které jsme s fotbalovým štěstím přestáli. V těchto minutách se nám naše hra nedařila, nebyli jsme konstruktivní a hráči se zbavovali míče dlouhými nákopy, které bez větších problému sbíral soupeř. K brance soupeře jsme se v těchto minutách dostávali pouze sporadicky. Jediné, co snad stojí v této části zápasu za zmínku je náš roh z 26 minuty, kdy David Poláček po centru hlavičkoval těsně vedle soupeřovi branky. Zbytek minut byla naše hra jedno velké trápení, ještě že soupeř zahodil několik šancí a nám tím dopřál bezbrankový první poločas.

O přestávce jsme se snažili hráče v kabině podpořit, namotivovat, vysvětlit chyby a dát ještě pár dobrých rad. Dále jsme se rozhodli pro první střídání, od kterého jsme očekávali změnu naší hry.

Začátek druhého poločasu jsme začali s výrazně větší chutí se poprat o výsledek. Trochu jsme tím soupeře zaskočili, který již nečekal, že by se náš tým zvedl z podprůměru. Naši hráči začali bojovat tak jak jsme se už o tom mnohokrát přesvědčili, když se nám podaří jim vyhnat brouka z hlavy. Přišli první šance, které jsme nedokázali proměnit, kdy se několikrát blýsknul soupeřův brankař a naše tutovky pochytal. Pak převzal iniciativu na pár minut opět soupeř, ale tentokrát jsme ho již do žádné velké šance nepustily. Od 63. minuty jsme si opět začali vytvářet rychlou hrou po stranách šance, ale tížený gól nám nebyl přán. V 77. minutě přišla naše největší šance. Po centru z pravé strany a dvou zásahu soupeřovi obrany, která tím překvapila a překonala svého brankaře se míč dostal k Davidu Poláčkovi. Ten se snažil míč dostat do brány svým tělem, ale fotbalová štěstěna se k němu obrátila zády a míč se odrazem o jeho tělo dostal mimo dvě tyče. Pak se hra znovu vyrovnala a šance na zlomení výsledku se rodily na obou stranách hřiště. Do konce druhého poločasu se to nikomu z týmu nepodařilo a zápas dospěl do penaltového rozstřelu.

První půle ukázala asi náš největší problém a tím je produktivita. Dobrý výkon týmu končí na hranici vápna, v koncovce se nám vůbec nedaří. Střídavě chybí klid v zakončení, patřičný důraz i troška štěstí .

Druhý poločas přinesl změnu v rozložení sil. Místo hry na jednu branku se hra vyrovnala a největší šanci na vstřelení branky měl  naopak soupeř z Náchoda.

FK Náchod

Penalty: Vágner, Chábera, Pytlík, Černý, Kurka

Varga - Jelínek, Vágner, Oliva, Suchý - Pytlík - Kurka, Klepal (62. Černý), Uher, Honc - Chábera