U19 Starší dorost

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Starší dorostenci v přípravě zdolali Jihlavu

Úvod patřil domácím - ve 3.min. postupoval sám na gólmana Gron, ale levačkou zakončil velmi slabě. Dva rohové kopy jihlavští odvrátili a v další vyložené šanci opět selhal Gron - Honcovu přihrávku pod sebe zakončil velmi slabě. K první nebezpečné akci pomohl Jihlavě gólman Beran, který špatně vyběhl, ale lob z úhlu naštěstí mířil mimo jeho svatyni. Úplně čisté svědomí neměl čáslavský gólman ani při brance - střela po odvráceném tresťáku totiž šla blízko jeho rukavicím, ale díky kombinaci ostrého sluníčka a "zaplavání" míče skončila v síti - 0:1. Od branky byli mírně lepší hosté, ale do šancí je Čáslav moc nepouštěla.

Druhý poločas začal velkou šancí Tůmy, kterou ale čáslavský záložník zakončil špatnou přihrávkou. V 56. min. se povedla hezká kombinace - míč putoval po ose Havrda, Tůma, Kurka a přesný centr zakončil Jelínek - 1:1.  Za dvě minuty se domácí mohli radovat podruhé - Olivův pas za obranu našel Havrdu, ale ten zakončení uspěchal. V 60.min. přišla zbytečná ztráta před pokutovým územím, faul Olivy a kopala se penalta. Beran tentokrát svůj tým podržel a pokutový kop skokem k levé tyči chytil. Rychle založil protiútok, Havrda přehazoval z úhlu gólmana a pravidlo "nedáš - dostaneš" potvrdil Kurka - 2:1. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Honc, který ale netrefil bránu po průniku Jelínka. V 89. min. chyboval na pravém beku Altmann a Jihlava srovnala - 2:2. Domácí se ale o první výhru v přípravě připravit nenechali - Pytlík vysunul Jelínka a ten zachoval klidnou hlavu v zakončení - 3:2.

S výkonem jsme tentokrát byli spokojeni. Vyhráli jsme zaslouženě, konečně jsme vstřelili vypracované góly. Musím říct i po pěkných akcích. Prapor drželi starší hráči, od kterých to očekáváme - Jelínek, Kurka, Havrda. Do sezóny půjdeme s úzkým kádrem, uvidíme jak hodně budeme využívat mladší hráče. Dnes ukázali Honc, Tůma i Kubín, že jsou schopni proti kvalitním týmům obstát.

FC Vysočina Jihlava

56´ Jelínek, 61´Kurka, 90´Jelínek - 23´a 89´

Beran - Jelínek, Svoboda, Oliva, Kurka - Pytlík - Honc, Havrda, Klepal (35´ Kubín, 80´ M. Altmann), Tůma - Gron