U19 - Vedoucí tým I.B třídy nad síly dorostenců
S kvalitním soupeřem, jehož několik hráčů prošlo čáslavským dresem, dorostenci sehráli relativně vyrovnané utkání. Výsledkově doplatili na produktivitu hostů, pramenící z výrazně větších zkušeností.
Duel začal lépe Hlízov a dvě standartky zaváněly gólem. Postupem času se dorostenci zvedli, zjistili, že se nemají čeho bát a hra se vyrovnávala. Na každé straně zvonila tyč - za domácím gólmanem po střele Křeliny, za Míškem v bráně Hlízova se klepalo břevno po bombě Batelky. První branku vstřelil M.Šváb tečovanou střelou z rohu velkého vápna. Druhý přidal M. Výborný po rohu, kdy hlavičkoval na přední tyči.
I druhý poločas byl opticky vyrovnaný, Hlízov se prosadil po dalším rohovém kopu, kdy závar před bránou vyřešil Maxa. Alespoň gól mohl dát Tůma, ale v samostatném úniku střílel zbytečně brzy.
Hodnocení trenéra
"Do duelu šlo jen šest starších dorostenců, zbylých devět bylo mladších. I z toho důvodu jsme museli zrušit utkání pro mladší dorost, chřipková epidemie bohužel zasáhla i nás. V duelu byl vidět respekt ze soupeře, možná až příliš velký. Hráče jsme upozornili na kvalitu Hlízova a možná jsme až moc vzbudili strach. Přitom jsem hráli slušně, fyzicky jsme stačili naprosto v pohodě, herně relativně taky, ale rozhodovalo se ve vápnech. Zatímco hosté dali dva góly po rohových kopech a jedem po tečované střele, my jsme se proti zkušené obraně moc neprosadili. A když už Batelka utekl, trefil břevno.
Duel hodnotím pozitivně, pro mladé kluky je to škola. A soupeři musím poděkovat, za férovou hru bez extra tvrdých zákroků."
fotogalerie zde: zdroj svoboda.info

0 : 3
(0 : 2)

FK Čáslav
Fotbal Hlízov
Branky
M. Šváb, M. Výborný, Maxa
Sestava
Beran (45´ Kocprd) - L. Altmann (30´Nykodým, 75´ L. Altmann), Kubín (30´Schovanec, 75´Kubín), Svoboda, Kurka - Klepal (75´Honc) - Batelka, Havrda, Honc (45´Novák), Tůma (30´Fišr, 75´Tůma) - Gron