U19 Starší dorost

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Ústí potrestalo chyby starších dorostenců

Vstup do utkání patřil hostům. Ti se ve 4.min. zlobili na rozhodčího, který nechal bez povšimnutí zákrok Olivy. Stejně se rozčilovali i domácí, kteří reklamovali ruku ve zdi po trestném kopu Havrdy. A do třetice sporný zákrok, podruhé v hlavní roli Oliva, píšťalka mlčela. Paradoxně v době, kdy začali domácí vyrovnávat hru, přišla minela Jelínka a Jakš si tváří v tvář Beranovi poradil - 0:1. Hned po rozehrání vysunul Klepal Batelku, čáslavský rychlík byl faulován a penalta se pískala. Havrda síce mířil k tyči, ale gólman byl rychlejší. Vyrovnat mohl v závěru půle Chábera, po chybě gólmana špatně zpracoval míč a prázdná brána zůstala neohrožena.

Do druhé půle vstoupili domácí podstatně lépe. Nejprve unikl Chábera a jeho střílený centr prošel metr od brankové čáry podél celé brány. V 52.min. si na trestný kop Olivy z poloviny hřiště naběhl Chábera a napálil míč pod břevno - 1:1.  Chábera byl ve druhém poločasu jako vyměněný a dral se do dalších šancí, poprvé ho zastavil obránce, podruhé vychytal gólman. V 66.min. podnikli hosté rychlý protiútok a centruvaný míč si nešťastně srazil do brány Pytlík - 1:2. I přes obdržený gól pokračovala Čáslav ve zlepšeném výkonu. Kapitán Havrda zahrával z hranice vápna trestný kop, ale podruhé v utkání nastřelil obránce ve zdi. A tak přišel trest - v 75.min. rozehráli hosté trestný kop na pravé straně, zpětná přihrávka prošla okolo nohou dvou domácích a tak ji Bechyně poslal do sítě - 1:3. Během tří minut pak přišly další dva góly v Beranově síti - oba začínali ztrátou ve vápně hostí a oba brejky zakončoval Jakš. V 77.min. to tak bylo 1:4 a v 80. hrozivých 1:5. Domácí dál útočili a alespoň snížili Honcem. Poslední slovo si vzali hosté a po rohovém kopu se trefil Smutný - 2:6.

Před utkáním nám ze sestavy vypadli zkušení Kurka a Vajgl, což byla při uzkém kádru komplikace. Větší nastala během utkání, kdy se zranil Oliva a s přetrženými vazy v kotníku bude mimo 6 až 8 týdnů.

Výsledek je hrozivější než výkon. S tím jsme byli do 75.min. relativně spokojeni. My jsme bohužel dostali góly po chybách, které bychom dělat neměli. První po špatném odkopu, druhý vlastní, třetí nezachytíme rozehrávku tr.kopu a míč jde centimetry od nohou dvou hráčů. Čtvrtý a pátý, když ztratíme míč u rohového praporku na útočné polovině. Šestý už byl vrchol zmaru. Hosté ve druhé poločasu vystřelili šestkrát na bránu a dali pět gólů.

Na druhou stranu, špatně jsme nehráli. Některé individuální výkony  (Chábera, Havrda, střídající Honc) byly velmi slušné. Z některých úplně nadšení nejsme.  My se chceme zaměřit na to, aby jsme co nejvíce hráčů posunuli do dospělých - přes béčko do áčka. To je pro nás smysl výchovy hráčů. V dorostenecké lize se můžeme měřit se 3-4 týmy a s tím se  musíme smířit.

2 : 6
(0 : 1)

FK Ústí nad Labem

52´ Chábera, 86´Honc - 37´Jakš, 66´Pytlík vlastní, 75´Bechyně, 77´Jakš, 80´Jakš, 90´Smutný

Beran - Jelínek, Oliva (61´ Kubín), Svoboda, Černý (78´Švajcr) - Pytlík - Batelka, Klepal (64´ Honc), Havrda, Chábera - Gron