U19 Starší dorost

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Vyrovnaný duel s Tempem rozhodly brejky hostů

Tempo je hlavním aspirantem na postup z divize k nám do soutěže a tak nás čekal kvalitní soupeř. Během úvodní pětadvacetiminutovky byly k vidění 4 branky. Nejprve se trevil bombou z přímého kopu Klepal 1:0. Hosté vyrovnali po pohledné akci přes naši pravou stranu v 15. min. 1:1. Po průnikovce, která zaváněla ofsajdem, to bylo 1:2 o čtyři minuty později. A za další čtyři minuty bylo srovnáno - faul na sebe potrestal z penalty Kurka - 2:2. Po vystřídání se nám rozpadla hra a soupeř byl lepší. Nicméně gól nám nedal.

Druhý poločas se hrál opět relativně vyrovnaný duel. My jsme ovšem udělali dvě chyby a soupeř je dokázal potrestat. V 65.min. se trefil přesně útočník Tempa po průniku po pravé straně a o tři minuty později chyboval Jelínek a hosté střelou do šibenice rozhodli zápas. My jsem si sice vytvořili ve zbývajících minutách tlak a náznaky šancí, ale bohužel jsem je neproměnili.

Podobně jako v utkání mladšího dorostu bych řekl, že jsem v držení míče jsme měli navrch. Jenže na to se nehraje. Pokud jsme inkasovali čtyři góly, měli jsme jich dát minimálně stejně. Pozitivem je, že jsme vyřešili další post v sestavě - kvalitně zahrál Batelka na pravé záloze. Slušně zahrál Gron, jenže postupem času předržoval míče a už to nebylo tak efektivní. Znát byl i Havrda, jen potřebuje natrénovat na celé utkání. Po nemoci naskočil i Kurka a také byl na hřišti znát.

Je potřeba, aby se těď kluci kousli, pořádně odtrénovali měsíc a půl a pak se uvidí, na co to bude stačit. Pocit z jejich přístupu špatný nemám, ale je za námi teprve čtrnáct dní.

FC Tempo Praha

8´Klepal, 23´z pk. Kurka - 15´, 19´, 65´, 68´ hosté

Kocprd (30´Beran) - Jelínek, Oliva, Svoboda, Tůma (30´Švajcr, 60´Tůma) - Pytlík (60´ Batelka) - Batelka (30´Černý, 75´Kůrka), Havrda, Klepal, Kůrka (60´Chábera) - Chábera (30´Gron)