ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

Bod z deště zalité Krásné Studánky

Kompletní výsledky odehraného 6. kola:
FK Ústí nad Labem - TJ Mokré 3:0 (2:0)
1. FK Příbram - FC Sporting Mladá Boleslav 9:0 (4:0)
FC Mělník - TJ Sokol Chyše 1:6 (0:4)
FK Zlíchov 1914 - TJ Hrádek 4:6 (0:3)
FC Slovan Liberec “B" - FK Čáslav 3:3 (1:0)

• S účinností od 12.10.2020 je bohužel vlivem vládních nařízení kvůli koronavirové situaci a dle pokynů FAČR prozatím soutěž pozastavena.

Nehostinné, deštivé počasí a kluzký, podmáčený terén ovlivnil celé utkání.

Domácí mužstvo bylo od začátku lepší, důraznější, fotbalovější, snažilo se i na těžkém terénu o kombinaci, a jen nepřesnost v zakončení a vynikající výkon „gólmanky“ Jehličkové držel dlouho bezbrankový stav. Ten se změnil ve 43. minutě, kdy jsme nechali hráčku dokončit akci - domácí Brázdová se uvolnila přes dvě hráčky – vystřelila tvrdou ránu, která zasáhla gólmanku Jehličkovou do břicha a odražený míč nikým nekrytá zasunula na podruhé do prázdné branky.
Stále na hráčky apelujeme, aby míče dohrávaly, nenechávaly soupeřky volné, a přesto jsme převážnou většinu branek dostali ze zcela odkryté obrany.

Ani druhá půle pro nás nezačala dobře, to když v 51. minutě odpískal „domácí“ rozhodčí penaltu za nastřelenou ruku Vaněčkové ve vápně. Avšak domácí hráčky se z další branky radovat nemohly, protože naprosto bravurním zákrokem Jehličkové, která padala doleva, ale pravou nohou vykopla míč, zůstal stav utkání nezměněn.
V 53. minutě jsme museli střídat, za zraněnou Brothánkovou naskočila Fojtíková. Přeskupili jsme další dvě hráčky jak do obranné, tak útočné pozice, což hned přineslo ovoce v podobě perfektního brejku, kdy po pravé straně utekla Němcová, která na hranici velkého vápna předložila přesný centr na nabíhající Melcherovou a ta ho tělem sklepla do branky - 1:1!
To byl důležitý zlom celého utkání, protože bylo znát, že se domácí mužstvo po jasné první půli, začalo bát o výsledek. Naopak my jsme se vzchopili (na čemž má i podíl „domácí“ hl. sudí, který byl v celém utkání plnohodnotným 12 hráčem domácích), převzali iniciativu a v této fázi utkání jsme byli lepším mužstvem.
Za několik málo minut jsme si předešlou gólovou akci zopakovali, kdy čerstvá Fojtíková našla přízemním centrem Truhlářovou a ta do prázdné branky zvýšila na 1:2.
Velká škoda byla, že jsme v této fázi naši převahu neproměnili v navýšení skóre, kdy tu největší šanci z naší strany měla opět dobře hrající Fojtíková, která šla sama na gólmanku, ale trefila přímo její připravenou náruč.
Stačila chvilka nepozornosti v obranné fázi a po třech minutách bylo srovnáno. Utkání i nadále bylo zcela vyrovnané a na obou stranách byly další šance ke skórování.
V 80. minutě zahrávali domácí rohový kop a zcela nekrytá hráčka domácích lehce hlavou zvýšila pro Liberec na 3:2.
Naštěstí se nám v 83. minutě podařilo srovnat, kdy opět Fojtíková utekla celé obraně domácích, vystřelila, brankářka jí sice střelu kryla, ale odražený míč usměrnila Fojtíková do branky a stanovila výsledek na zaslouženou dělbu bodů.

Závěr: Po první půli jsme byli na ručník, opět těžkopádný běh, spousta nepřesností, nepokrytý soupeř v našem vápně a jen nemohoucnost domácích a „nadpozemské“ zákroky Jehličkové nás zachránily od 3-4 branek. Druhá půle už byla vyrovnaná, přinesla opět skvělé zákroky, jak Jehličkové v brance naší, tak i domácí gólmanky, a především výborný výkon Fojtíkové, která se podepsala na dvou brankách v síti domácích.

FC Slovan Liberec B

43. min ❌ Brázdová Šárka