ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Branky padaly až ve druhém poločase

Další ze série přípravných utkání mají za sebou čáslavské fotbalistky, když o víkendu hostily pražský celek Malešic.

„První poločas byl ve znamení nepřesných přihrávek, vázla nám kombinační hra a přestože soupeř převážně bránil obranné pásmo, zejména kolem vápna, kde zhušťoval prostor, naše hráčky nebyly schopny hru roztáhnout a udělat si prostor k zakončení. Když už jsme se dostali do zakončení, tak to bylo nepřesné, nebo přímo na brankáře,“ řekl na úvod jeden z čáslavských trenérů Jindřich Vaněček.

Diváci a domácí hráčky se branek dočkali až po přestávce. „Druhá půle byla z naší strany podstatně kvalitnější, možná to vyplynulo i z menší fyzické připravenosti soupeře, který postupně odpadával a my jsme si vytvářeli lepší kombinací řadu šancí, které nakonec rozhodly o stavu utkání. Zápas splnil účel, kdy jsme ve fázi zkoušení nových hráček na různých postech tak, abychom co nejlépe a nejúčinněji vytvořili všechny kompaktní řady mužstva a zároveň, aby se hráčky na svých postech „zabydlely“, osvojily si hru založenou na krátkých přihrávkách přelévající se z jedné strany na druhou a vytvářeli si před brankou soupeře volné prostory,“ pokračoval Vaněček.

První branka padla krátce po přestávce, kdy se k odraženému míči po standartce dostala Váňová a poslala míč pohodlně do sítě soupeře. Druhou branku přidala opět Váňová přímo z rohu a dotřetice se trefila Vaněčková hlavou po ideálně zahraném rohu.

„Nebyli jsme spokojeni s nasazením hráček v prvním poločase, kde jsme se přizpůsobili herní hře soupeřkám a laxně jsme odehrávali osobní souboje, chyběl nám důraz ve hře jedna na jednu, nebyli jsme v pohybu, hodně jsme ztráceli balóny a celkový projev byl nulový. Trochu spokojenější jsme byli ve druhé půli, kde jsme již lépe kombinovali a i fotbalovější projev byl znát na řadě hezkých fotbalových momentů, až na zakončení, které nás trápí celý podzim,“ dodal Vaněček.

V následujícím týdnu odjely čáslavské fotbalistky na týdenní soustředění na Smejkalovu boudu do Krkonoš.

Malešice

53. min Nikola Váňová