Brněnský vichr byl krutý, ale 3 body neodvál!

První dojem z Otnic, kde nás hostily hráčky Zbrojovky Brno - už při příjezdu foukal strašný vichr, který provázel utkání po celou dobu, k tomu ještě hřiště na otevřené pláni a povrch doslova zelený beton posypaný gumovými kuličkami.

Moc se nám zatím nedařilo, a to ani v přípravných utkáních, proto jsme holkám řekli, ať je to utkání hlavně baví, ať se tím těší.

První poločas se v podstatě celý odehrál na půlce soupeřek a jen naše střelecká nemohoucnost, navíc ovlivněná silným větrem, který každý nakopnutý míč odnesl jinam, znamenala nerozhodné skóre. Ale už ve 12. min jsme se dokázaly prosadit, kdy Karafiátová zahrávala trestný kop z 30m, míč doputoval na zadní tyč a odrazil se přesně na nohu Buchtové, která ho nasměrovala do branky – 0:1!

Ve 38. min zahrávala velmi dobře roh Aneta Brothánková - směřoval přesně do branky a sama domácí hráčka si míč hlavou z lajny srazila do vlastní branky - 0:2!

Škoda že jsme nevyužili i další šance, kdy míč několikrát zatáhly ze stran jak Kovaříková, tak Brothánková, ale zakončení těchto akci bylo žalostné, a mohlo být o utkání prakticky rozhodnuto.

Druhý poločas jsme hráli proti větru, ale zase lehce z kopce. První dvacetiminutovku jsme doslova protrpěli - vázla kombinace, nechtělo se nám běhat, a tak se soupeřkám podařilo v 75. min snížit stav, kdy centr přes naši obranu našel tři hráčky Brna v postavení mimo hru, a protože byl asi opravdu silný vítr natolik, že právě lajnová sudí neviděla, samotná hráčka překonala Jelínkovou.

Obdržená branka nás opět vyburcovala a zlepšeným výkonem jsme v podstatě celou poslední dvacetiminutovku odehráli na soupeřově polovině a už jsme je k ničemu nepustili. Opět škoda dalších neproměněných šancí Kovaříkové, Ašenbrennerové a Čápové.

1 : 2
(0 : 2)

FC Zbrojovka Brno

12. min Buchtová Alena

38. min Brothánková Aneta