ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Čáslavandy vrátily soupeřkám domácí porážku i s úroky

• Kompletní výsledky 8. kola:

Sobota 26. 10. 2019 14:00 SK Olomouc Sigma - FK Teplice 1:1 (0:1)

Sobota 26. 10. 2019 14:00 FC Baník Ostrava - FC Praha 0:0 (0:0)

Sobota 26. 10. 2019 14:30 ABC Braník - FC Hradec Králové 1:1 (1:0)

Neděle 27. 10. 2019 11:00 SK Líšeň - FK Čáslav 1:4 (1:1)

• Program následujícího 9. kola:

Sobota 2. 11. 2019 11:00 FK Čáslav - FC Baník Ostrava

Sobota 2. 11. 2019 13:00 SK Líšeň - ABC Braník

Sobota 2. 11. 2019 14:00 FC Praha - SK Olomouc Sigma

Neděle 3. 11. 2019 11:00 FK Teplice - FC Hradec Králové

,,Před utkáním jsme upozorňovali děvčata na úvodní utkání letošní sezóny s Líšní, kdy nám dala Hrabaňová tři branky a z toho dvě po nákopu míče a samostatném úniku.

Děvčata se od začátku utkání nastěhovala do obranného pásma domácích a postupně si vytvářela gólové příležitosti. První dvě, hlavička Váňové a střela Ratajové, nám nevyšly, ale pak se dobře trefila Brothánková - ve 26. minutě využila špatné postavení domácí gólmanky, která zůstala na velkém vápně, a krásným přesným lobem ji přehodila - 0:1

Naše nátlaková hra pokračovala i nadále a je jen škoda, že jsme neproměnili další šance, kdy se na vápně uvolnila Ašenbrennerová, ale střela levačkou ji nevyšla - šla přímo gólmance do náruče. Následně Karafiátová hlavou z rohového kopu mimo. A jak se říká "nedáš-dostaneš". Stačila malá nepřesnost v rozehrávce a míč místo naší gólmance jsme „nalili“ přímo nabíhající Hrabaňové, která ve skluzu před vybíhající Jelínkovou stačila míč usměrnit do naší sítě - 1:1. Samozřejmě, že se tato situace může stát, ale opět můžeme jen litovat neproměněných šancí, neboť první poločas v podstatě odehrajeme před vápnem domácích, máme minimálně 4 tutovky a následně z ojedinělého útoku, který ještě pramení z naší chyby, necháme soupeře vyrovnat do kabiny.

V poločase jsme si řekli některá upřesnění ve hře a bylo cítit, že jsou děvčata na soupeře „nažhavená“, což bylo hned od úvodu druhého poločasu znát. Naše holky v podstatě domácí zamkly na jejich polovině a hned v 53. minutě zopakovala Folprechtová branku z úvodu utkání a opět přehodila vyběhlou gólmanku Senkevičovou - 1:2. Soupeř se v podstatě snažil jen o brejky na Hrabaňovou, ale tu si do konce utkání dobře pokryla naše stoperská dvojice Ratajová - Karafiátová.

V 78. minutě zahrávala Karafiátová trestný kop z 30m, napálila svoji dělovku přímo do branky a domácí gólmanka ji neudržela - 1:3

V samotném závěru se ještě prosadila dvojice Krejcarová - Burešová, kdy Krejcarová dostala přesnou přihrávku od Klozové do vápna, neukvapila se, míč podržela a předložila nabíhající Burešové „voňavku", kterou upravila z malého vápna na konečných 1:4!

Závěrem: Musíme říci, že se nám líbilo zejména nasazení, bylo v tom to pověstné srdíčko a to je dobře. I když nám stále vázne přesná koncovka, byla u všech vidět nesmírná pracovitost a za to musíme celému mužstvu poděkovat. Byli jsme lepším, fotbalovějším týmem, body jsou zasloužené."

SK Líšeň

26. min Aneta Brothánková