ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Druhé přípravné utkání skončilo remízou

V pořadí druhé přátelské utkání letní přípravy se nám z pohledu kvality vyvedlo lépe a to nejen výsledkem, ale především zlepšeným výkonem hráček.

Je pravda, že jsme měli na střídání pouze jednu hráčku, ostatní byly omluveni: Martinez - zraněna z předešlého utkání a vypadá to, že dlouhodobě; Klozová, Jehličková, Znamínková, Němcová, Grulichová - čerpání dovolené; Buchtová, Burdová - zaměstnání; Rosprimová - vážné rodinné důvody.

Zápas byl rozdělen do tří třetin po 30ti minutách hry. V té první třetině jsme držely otěže my, což přineslo branku - Burešová se trefila hlavou po centru Folprechtové - 1:0

Druhá třetina utkání byla ze strany soupeřek kvalitnější, byly častěji na míči, ovládly střed hřiště a zejména oproti naší hře, neztrácely ze hry míče - dovedly kombinovat. Naopak nám kombinace vázla a již v zárodcích útočné akce nás brzdila nepřesnost v rozehrávce. Soupeř zaslouženě vyrovnal - 1:1 - a zdálo se, že přebírá otěže zápasu.

Naše děvčata se v samém závěru prvních 60ti minut vzchopily a po hezké akci jsme šli do vedení - Karafiátová přetáhla hru na Brothánkovou, ta se uvolnila kličkou do vápna, kde vystřelila pouze do jasné ruky soupeřky (sudí nezapískal), ale akce pokračovala dál, k odraženému míči se dostala Ašenbrennerová a poslala balón z vápna levačkou za záda brankářky - 2:1

Poslední dějství už byla otázka fyzické připravenosti, kdy jsme na místo zkušené Folprechtové poslali do hry mladičkou Benešovou (zatím na zkušenou, stále hráčka starších žáků Štítar). Naopak soupeř opět vystřídal další řadu hráček (na střídačce jich bylo připraveno naskočit do hry celkem 8), takže z naší strany to bylo „kousnutí se“ a vydržet tempo do konce. To se nám dařilo až do samého závěru, kdy došlo k nedorozumění mezi stoperkou a krajním bekem, dávaly si tak dlouho přednost, až toho využila hráčka Slávie, která se zmocnila míče a poslala ho do vápna, kde byla zcela nekrytá další hráčka hostujícího celku, která srovnala stav utkání na konečných 2:2.

„Oproti minulému zápasu jsme tentokrát byli spokojenější s výkonem mužstva. Stále však vázne delší kombinační hra, stále neumíme podržet delší dobu míč na svých kopačkách, potrápit soupeře zvýšenou fyzickou aktivitou, což nás v závěru potrestalo velkým a hlavně zbytečným vypětím fyzických sil."

„Soupeř disponoval velice mladým mužstvem, složeným z hráček 16-18 let, fyzicky - atleticky dobře připravených a hlavně nás přehrávaly v delší a přesnější kombinační hře. Výsledek byl zasloužený pro obě strany."

SK Slavia Praha jun.

Světlana Burešová