Hodonín se rval statečně, ale body zůstaly doma

Tradiční, fotbalově nepříjemný soupeř, kterému stačí jedna gólová šance, aby ji využil a potrápil nás.

Asi takto vypadalo další kolo II. ligy žen, ve kterém se domácí hráčky utkaly s děvčaty z Hodonína.

První půle byla ve znamení stálé lehké převahy domácích hráček, které však nezužitkovaly vcelku slibné šance. Ať už perfektní pas na nabíhající Brothánkovou, které však chybělo obhození hostující Svatošová, nebo následná šance Burešové, která se řítila sama na gólmanku Horákovou, ale zbrkle zakončovala za vápnem, namísto jít s míčem ještě do vápna a zakončit umístěnou střelou.

Naštěstí se nám podařilo ve 44. min skórovat, a to když z předchozí akce dostala Kovaříková od Čápové ideální přihrávku, ta si obhodila hostující Pavkovou a už se chystala na střelu ve vápně, když ji zezadu srazila Podrazilová, a z nařízeného pokutového kopu jsme mohli jít do kabiny za stavu 1:0

,,O poločasové přestávce jsme děvčatům vytkli nedůraz v osobních soubojích a to, že se nám moc nechce běhat."

Ve druhé půli začaly lépe hostující hráčky, které nás začaly lehce přehrávat a v 56. min této situace dovedly využít, kdy Brothánkovou na pravé straně vápna obrala o míč hostující Psotková, ihned nahrála na volnou, nabíhající Svatošovou, která zcela nekrytá jen pohodlně nastavila nohu a z malého vápna propálila Jelínkovou - srovnáno - 1:1

,,To jsou momenty, ze kterých si vždy komplikujeme utkání. Není přece možná ztráta míče u vápna a nechat soupeře odcentrovat, a dále jak je možné, že si nedovedeme pokrýt nabíhající hráčku!” rozčílil se trenér Vaněček

Naštěstí se naše holky opět nadechly a začaly „trochu makat“. Obraz hry se změnil a měli jsme až do konce utkání navrch my. Důležité je, že po hezké akci od Karafiátové se míč dostal přes Kovaříkovou k zleva nabíhající Čápové, která spíš chtěla centrovat před branku, ale míč nabral směr do branky, což zaskočilo gólmanku Horákovou, která ještě měla snahu míč vyrazit, ale míč si jen srazila do sítě - 2:1.

,,Utkání z pohledu předchozích se nám tentokrát moc nepovedlo, nedařila se nám kombinační hra, byli jsme nepřesní a hlavně, chvilkama se nám nechtělo moc běhat. Šancí na jasné vítězství bylo dost. Bohužel naše mužstvo na vstřelení gólu potřebuje 3-4 šance.” uzavřel hodnocení Vaněček.

2 : 1
(1 : 0)

FC Nesyt Hodonín

44. min Světlana Burešová - PK

💤

77. min Klára Čápová