ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY

CELÁ ZPRÁVA

I v oslabené sestavě prokázalo mužstvo svoji sílu

Odehrané 3. kolo:
1. FK Příbram - FC Mělník 7:3 (5:1)
TJ Mokré - TJ Hrádek 3:5 (2:0)
FC Slovan Liberec “B" - FK Ústí nad Labem 10:0 (6:0)
FK Čáslav - FK Zlíchov 1914 3:1 (0:0)
FC Sporting Mladá Boleslav - TJ Sokol Chyše 0:3 (0:1)

Následující 4. kolo:
Sobota 26. 9. 2020 14:00 1. FK Příbram - FC Slovan Liberec “B”
Sobota 26. 9. 2020 14:00 TJ Sokol Chyše - TJ Mokré
Sobota 26. 9. 2020 14:00 FK Zlíchov 1914 - FC Sporting Mladá Boleslav
Neděle 27. 9. 2020 10:30 FC Mělník - TJ Hrádek
Neděle 27. 9. 2020 16:30 FK Ústí nad Labem - FK Čáslav

Od první minuty jsme se usadili na polovině soupeře a v podstatě to byla otázka času, kdy se trefíme do černého poprvé, ale bohužel za celých 45 minut první půle jsme nebyli schopni nic vymyslet. Střely ze 30m velmi dobře chytající gólmanku hostí Havlíkovou nemohly ohrozit. Soupeř se za první polovinu utkání dostal do našeho obranného pásma jen třikrát a tak si náhradní golmanka Jehličková sáhla na míč až ve 29. minutě po rohovém kopu.

Druhou půli jsme zahájili o poznání lépe, zrychlili jsme hru. Náběhy Brothánkové, Culkové z pravé strany a Melcherové z levé, už o poznání více ohrožovaly branku hostí. Ale až v 51. minutě to na sebe vzala Němcová, která přešla přes dvě hráčky zlíchovské obrany, uvolnila se do vápna, kde byla sražena, a z nařízeného PK poprvé v utkání rozvlnila síť Vokáčková - 1:0!
Mužstvo se uklidnilo a za čtyři minuty jsme se radovali podruhé, to, když Brothánková dala přesnou přihrávku na Fojtíkovou, která míč srazila na Burešovou a bylo - 2:0
V 67. minutě zvýšila Burešová na 3:0 a zdálo se, že je jen otázka kolik, ale bohužel jsme si opět vybrali chvilku oddechu a povolili soupeři z ojedinělé akce a rohového kopu snížit na 3:1, kdy jsme nechali dvakrát za sebou hlavičkovat Tesařovou, aniž bychom ji alespoň atakovali - laxní přístup celé obrany!
Za zmínku ještě stojí krásná střela Melcherové v 82. minutě, kdy jasný gól perfektním výskokem vytáhla hostující gólmanka Havlíková na roh a o tři minuty déle ta samá hráčka nastřelila lobem břevno, bohužel jsme u odraženého míče nebyli včas.

Závěr: Opět jsme nastoupili v pozměněné sestavě, kdy chyběla zraněná gólmanka Jelínková, dále Vaněčková, která měla stop na jedno utkání a dále máme dlouhodobě na marodce Truhlářovou se zraněním lokte ještě z přípravného utkání.
Myslím, že jsme zcela ovládli hřiště, bohužel nám v mnoha kombinacích chyběl nápad, důraz a větší sebedůvěra. Potěšující je fakt, že se hra postupně zlepšuje. Musíme poděkovat Markétě Jehličkové, která se zhostila role náhradní gólmanky velmi spolehlivě.

FK Zlíchov

52. min Vokáčková Tereza (PK)
56. min Burešová Světlana
67. min Burešová Světlana