ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - jaro 2019

Na úvod nadstavby tři body

Druhá nejvyšší soutěž fotbalistek vstoupila do nadstavbové části, kdy se první čtyři celky utkají dvoukolově o postup do soutěže nejvyšší, naopak týmy, které se umístily od pátého místa dolů, se stejným způsobem utkají o sestupovou příčku, přičemž body ze základní části se započítávají.

Kompletní výsledky odehraného 1. kola nadstavbové části o postup:

FK Čáslav - SK Líšeň 3:0 (2:0)

FK Pardubice - FK Teplice 3:1 (1:1)

Program následujícího kola:

FK Teplice - SK Líšeň

FK Pardubice - FK Čáslav

Čáslavandy v úvodním kole hostily brněnský celek Líšně. Úvod utkání jim vyšel náramně, když se hned na začátku zápasu nejlépe orientovala před hostující brankou Martinez a pohodlně poslala míč do branky Líšně - 1:0. Druhá branka přišla až v závěru poločasu, kdy dalekonosným lobem překvapila Weidenhöferovou v brance Vaněčková - 2:0. V utkání se bojovalo o každý metr hřiště. Oba týmy předváděly líbivý fotbal. Vítězství si domácí hráčky pojistily v běžící 60. minutě, kdy se míč od Buchtové, přes Burešovou, dostal k nabíhající Vaněčkové a ta potřetí rozvlnila brněnskou síť - 3:0. Nejen domácí hráčky, ale i hráčky Líšně si vytvořily řadu nebezpečných akcí, kdy se skvělými zákroky blýskla Jelínková. Přesto to byly čáslavské fotbalistky, které si postupem času vytvořily územní převahu a zaslouženě zvítězily.

„Dali jsme rychlou branku, což nám pomohlo. Ale i tak jsme se dostávali pomalu do herního tempa, děvčata hrála až moc opatrně. Naštěstí to netrvalo dlouho a začali jsme hrát svou hru. Na děvčatech byla znát chuť po vítězství. Utkání jsme měli pod kontrolou. Za předvedenou hru musíme děvčata pochválit,“ zhodnotil utkání jeden z domácích trenérů Ivo Ducheček

SK Líšeň

2. min Veronika Němcová