Na úvod vítězně

Do jarních bojů zasáhly i čáslavské fotbalistky, které v úvodním druholigovém utkání hostily celek Rakovníka. Domácím trenéři byli na jedné straně rádi za uzdravené dlouhodobé marody, naopak museli zase postrádat zraněnou Karafiátovou, Grulichovou a Klozovou. Utkání  mělo všechny znaky začátku sezóny, tedy nepřesnost, zbrklost, nervozitu.

„Začali jsme snad již tradičně zbytečně nervózním projevem, holky snad jakoby ještě „dožívaly“ sobotní oběd - nechtělo se jim běhat, všude byly o poznání déle a strach o výsledek od první minuty, jako by jim svazoval nohy,“  začal hodnotit utkání jeden z domácích trenérů Jindřich Vaněček a pokračoval: „Ve 33. minutě dostala Vaněčková nalitý míč od Burešové a zpoza vápna trefila přesného „Angličana“, což znamenalo vedení - 1:0. Běžela 37. minuta a Němcová na levé straně obrany zbytečně ztratila v souboji míč, snad i po faulu, a do otevřené obrany šla přesná přihrávka na nabíhající Hajnovou, a tak jsme zbytečně umožnili hostům srovnat - 1:1.“

Hezký fotbalový moment nastal v blížícím se závěru první půle, kdy Buchtová poslala přesný centr Brothánkové, ta si míč sklepla a přesným volejem zvýšila na 2:1.

Úvod druhého poločasu vyšel rakovnickým fotbalistkám, když po nedorozumění domácí defenzívy, snadno srovnala Rychtarová - 2:2

„Druhou polovinu utkání jsme začali hrůzostrašně. To, že necháme odcentrovat soupeřku balón do vápna je věc jedna, ale to, že necháme míč doputovat k soupeřce a jen přihlížíme, jak lobuje přes vybíhající gólmanku, je do nebe volající hrubka!“  zlobil se Vaněček.

Hostující hráčky branka vyhecovala a v tu chvíli měly navrch, což vyústilo v pokutový kop, který s přehledem proměnila Kubešová - 2:3

Snad až tento výsledek probral Čáslavandy z letargie a začaly hrát svou hru a najednou to šlo. Ke zlepšené hře určitě přispělo i střídání. Zkušená Blanka Němcová udržela míč ve středu hry a další příchod čerstvých sil, v podobě Mádlíkové a Truhlářová, se trenérům vyplatil, když se obě postaraly o navýšení skóre.

V běžící 70. minutě předvedly domácí hezkou kombinaci po ose Ratajová - Burešová - Ratajová - Ašenbrennerová, následovalo uvolnění zpoza vápna a bylo srovnáno - 3:3. Branka domácí uklidnila a ty se zdravě nabudily. Další fotbalová lahůdka v běžící 74. minutě, kdy trestný kop zahrává z pravé strany cca z 27 metrů Brothánková, která posílá střílený míč po zemi, na který nabíhá Vaněčková a domácí jdou do vedení - 4:3. V 83. minutě se prosadila Mádlíková, která dostala ideální přihrávku do sóla od Němcové, naznačila gólmance střelu, obešla ji a do prázdné branky zvyšuje na 5:3. Vítěznou tečku v utkání udělala Truhlářová, která si lehce ve vápně míč posunula a její střelu si sráží do vlastní sítě Bažoutová - 6:3

„S jediným, s čím jsme spokojeni, jsou tři body a hra v posledních 25 minutách hry,“  dodal na závěr Vaněček.

Kompletní výsledky odehraného 11. kola:

ABC Braník vs. FK Pardubice 1:5 (0:3)

FK Čáslav vs. FK Rakovník 6:3 (2:1)

FK Teplice vs. FC Nesyt Hodonín 5:0 (2:0)

FK Rakovník

33. min Klára Vaněčková

41. min Aneta Brothánková

71. min Sabina Ašebrennerová

74. min Klára Vaněčková

83. min Nikola Mádlíková