Odehrané 4. kolo nadstavbové části o sestup:

ABC Braník - 1.FC Olomouc 1:3

NE 9.6. 11:00 1.FC Olomouc - FK Rakovník

NE 9.6. 16:00 ABC Braník - FC NESYT Hodonín

•

Druhá nejvyšší soutěž fotbalistek se pomalu blíží k závěru. V dalším kole nadstavbové části na sebe narazily celky na třetím resp. druhém místě tabulky, přičemž toto utkání mohlo rozhodnout konečné pořadí, i když zbývají ještě dvě kola.

Čáslavandy si svým vítězství potvrdily stříbrnou příčku.

Lepší úvod si čáslavské fotbalistky ani nemohly přát. Na ukazateli ještě nesvítila ani první minuta, když Brothánková vysokým lobem od lajny přehodila Suškevičovou - 0:1. To byla sprcha pro domácí hráčky, které tak působily celý zápas jakoby v křeči a podrážděně. Naopak hráčky Čáslavi hrály uvolněně, s chutí. Neuběhla ani čtvrthodinka a Čáslavandy navýšily skóre, když Váňová poslala míč do vápna, střelu Burešové ještě stačila Suškevičová vyrazit, ale Melcherová už mířila přesně - 0:2

Domácí šly do druhého poločasu s tím, že se pokusí o zvrat, což se jim podařilo Murnykovou - 1:2. V zápětí ale prolétla Melcherová po levé straně jako vítr a opět zvyšovala pro celek hostí - 1:3. Když o chvíli později Burešová uplatnila svůj důraz a vstřelila čtvrtou branku na 1:4, bylo o osudu utkání rozhodnuto a brankostroj hráček Čáslavi se roztočil naplno! Svou třetí branku v utkání přidala Melcherová po přiťuknutí  Vaněčkové1:5, která pak sama zúročila ideální přihrávku od Martinez - 1:6. Na začátku poslední destiminutovky Burešová poslala míč přes celou branku na zadní tyč, kde čekala Culková a ta pohodlně zvýšila na 1:7. Tečku za skvělým představením hostujících hráček udělala Martinez, která se uvolnila před vápnem a přesnou střelou zakončila na 1:8.

„Výsledek asi hovoří za vše. Pomohla nám rychlá branka, když v 1. minutě Aneta přehodila brankářku. Chleba se ale pak lámal na začátku druhé půle, když domácí snížili a my jsme hned z protiútoku dali branku. Děvčata se uklidnila a začala hrát svou hru. Předváděla krásné akce a dávala nádherné góly. Byla radost se dívat, jak se fotbalem baví, škoda, že utkání skončilo,“ zhodnotil utkání trenér Čáslavi Ivo Ducheček.

1 : 8
    (0 : 2)

SK Líšeň

1. min Aneta Brothánková

14. min Romana Melcherová

💤

52. min Romana Melcherová

56. min Světlana Burešová

68. min Romana Melcherová

70. min Klára Vaněčková

82. min Michaela Culková

84. min Doris Martinez