FOTBALOVÝ KEMP FK ČÁSLAV V ŽEHUŠICÍCH!!!
FOTBALOVÝ KEMP FK ČÁSLAV V ŽEHUŠICÍCH!!!

PŘIHLÁSIT SE!

KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

NOVÝ E-SHOP V PROVOZU!
NOVÝ E-SHOP V PROVOZU!

NAKOUPIT

První porážka! Body zůstaly v Hodoníně

První nadstavbové kolo o postup má za sebou druhá nejvyšší soutěž fotbalistek. Hráčky Čáslavi zajížděly do Hodonína, kde na ně čekal nejen nepříjemný soupeř, ale i nepříjemné „ovzduší“, což se také během utkání potvrdilo.

Hostující hráčky si případným vítězstvím mohly zajistit prvenství a postup, což jim zřejmě svazovalo nohy a utkání se jim vůbec nepovedlo, kdy tak utrpěly první porážku v soutěži.

Hostující trenéři opět museli skládat základní jedenáctku, což se už stává tradicí, neboť tentokráte pro změnu chyběly Ašenbrennerová s Truhlářovou.

Hodnocení trenéra

 „K utkání jsme odjížděli vzhledem k brzkému začátku už v 6 hodin ráno, takže pro některá děvčata, co dojíždějí, to bylo vstávání kolem půl páté. Hodonínská půda je „vždy horká“ a nám se zde, upřímně řečeno, nikdy nehraje dobře. A protože jsme do Hodonína odjížděli s tím, že už po tomto utkání může být rozhodnuto o vítězi 2. ligy, pak snad i to mohlo být podvědomě příčinou totálního propadáku,“ řekl s hořkostí v hlase jeden z čáslavských trenérů Vaněček.

 „Ještě před samotným utkáním jsme si řekli, že je potřeba co nejvíce držet míč na svých kopačkách, ale hlavně důsledně obsazovat a napadat soupeře v zárodcích jejich akcí. Bohužel naše děvčata k utkání nastoupila jako profesorský sbor, který čeká, že se soupeř zaleknul už při našem příjezdu a bude jen otázkou času, kdy se z toho sám položí. Opak byl pravdou a my jsme celých 45 minut první půle staticky přihlíželi tomu, jak nás soupeřky v podstatě deklasují ve všech činnostech. Za první půli jsme se dostali přes půlku možná tak čtyřikrát! Jinak jsme jen přihlíželi, jak se to má hrát - doufám, že se holky dobře dívaly,“ pokračoval Vaněček.

Hostující  hráčky zahrozily hned v úvodu po akci Culkové s Němcovou, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Hráčky Nesytu vycítily šanci a v 21. minutě se Psotková bez většího úsilí dostala na vápně ke střele a nikým nebráněna poslala míč do protisměru Jelínkové - 1:0.

Krátce na to Culková propadla na pravé straně, nechala Bláhovou utéct po levé straně, a ta našla přesně před brankou opět nikým neatakovanou Psotkovou - 2:0.

V nastaveném čase prvního poločasu využily domácí hráčky po zahrání standartky zaváhání Jelínkové, které vypadl míč z ruky ke Svatošové, která jen nastavila nohu a zvýšila na 3:0, což byl pro hostující hráčky hřebíček do rakve.

A když se hned v úvodu druhého dějství lehce prosadila děravou defenzívou Psotková, která si s obranou v podstatě jen pohrávala a zvýšila na 4:0, bylo prakticky po utkání. Hostující hráčky pak už je korigovaly Karafiátovou, což byla ale slabá náplast na nejhorší výkon sezóny. 

„Nepomohly nám ani změny v sestavě, ani přesuny hráček a ačkoli jsme ve druhém poločase odehráli celkem bojovný výkon, kdy byla konečně vidět snaha s výsledkem něco udělat, byl náš soupeř tentokrát lepší po všech herních stránkách a my jsme se i nadále trápili a nemohli se dostat do zápasu... Propadák obrany, katastrofa zálohy, nemohoucnost útočné řady. Zlepšení celé hry od 70. minuty již na vývoj utkání nemělo vliv. Pokud nefunguje tým jako jednolitý celek, pak se úspěch nemůže dostavit, ale hlavně konkrétně v tomto utkání, byla zřejmá lehkomyslnost, nedůslednost a podcenění soupeře,“ zakončil hodnocení Vaněček.

5 : 2
(3 : 0)

FC Nesyt Hodonín

 

FK Čáslav

Branky

52. min Michaela Karafiátová

89. min Michaela Karafiátová

Sestava

  • Brankář

1 Jelínková Blanka 

  • Obrana

5 Culková Michaela

6 Karafiátová Michaela

7 Brothánková Aneta

13 Bížová Michaela - střídání 74. min

  • Záloha

2 Němcová Veronika

8 Kovaříková Eliška 

10 Krejcarová Michaela K - střídání 74. min

11 Čápová Klára - ŽK 35. min

  • Útok

9 Buchtová Alena - ŽK 65. min; střídání 69. min

16 Burešová Světlana

  • Náhradníci

3 Frolíková Štěpánka - střídání 74. min

15 Mádlíková Nikola - střídání 69. min

17 Grulichová Tereza - střídání 74. min