Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00! Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!
Halloween ve Vodrantech 31.10.2018 od 18:00!

Rychlá branka odstartovala boj o každý míč

Kompletní výsledky 6. kola 2. ligy žen:

FC Nesyt Hodonín - SK Líšeň 1:2 (0:0)

FK Rakovník - ABC Braník 5:0 (3:0)

FK Teplice - fotbal, spolek - FK Čáslav 1:4 (1:3)

FK PARDUBICE - 1.FC Olomouc 0:2 (0:0)

Následující 7. kolo:

Sobota 13. 10. 2018 12:30 FK Čáslav - FK PARDUBICE

Sobota 13. 10. 2018 14:30 ABC Braník - FC Nesyt Hodonín

Neděle 14. 10. 2018 12:00 1.FC Olomouc - FK Rakovník

Neděle 14. 10. 2018 15:00 SK Líšeň - FK Teplice - fotbal, spolek

V dalším kole 2. ligy fotbalistek zajížděly Čáslavandy na hřiště nováčka soutěže, na sever Čech, do Teplic. Čáslavští trenéři opět řešili otázku sestavy, neboť ke zraněné Buchtové, Culkové, abstentovaly dále Burešová, Truhlářová a Beštová.

„Bohužel, co se týče hráčského kádru, nás na podzim provází neskutečná smůla, tolik zraněných a navíc dlouhodobě, jsme už dlouho neměli, každé utkání trochu experimentujeme se sestavou. Ještě štěstí, že ve stávajících hráčkách je dostatečná herní kvalita, takže výsledky jsou.“ posteskl si jeden z čáslavských trenérů Ivo Ducheček.

Kdo se na utkání opozdil, litoval, neboť branky padaly už po úvodním hvizdu. Nejprve teplická Němcová využila zaváhání hostující defenzívy a rozjásala domácí - 1:0. Čáslavské fotbalistky ale odpověděly tím nejlepším způsobem a Stibůrková vzápětí vyrovnala - 1:1. Hostující hráčky se stále více a více osmělovaly a nenechaly Ročovskou v brance v žádném klidu. Třeba jen Brothánková ji nadvakrát pěkně vystrašila, zakončení však bylo nepřesné.

„Na tréninku trefím úplně všechno a v zápase pak nic, musím to prolomit.“ hořekovala hráčka.

Po čtvrthodině hry předvedla fotbalovou lahůdku Kovaříková, která zatočila míč z rohu přímo do branky - 1:2. Když pak Čápová zúročila přesný pas Karafiátové - 1:3, vypadalo to s domácími hráčkami zle.

„Bylo velmi důležité brzké vyrovnání. Postupem času jsme pak byli aktivnější, důraznější, což vedlo k tomu, že jsme soupeřky přehrávali, děvčata předvedla řadu pěkných akcí a vstřelila krásné góly.“ pokračoval Ducheček.

Domácí hráčky se snažily ještě v úvodu druhého poločasu o vstřelení kontaktní branky, ale čáslavská defenzíva, v čele s jistou Jelínkovou, byla pozorná a působila jako pevná tvrz. Hostující hráčky si zkušeně výsledek hlídaly a když pak rohový kop zahraný Grulichovou přeletěl vápnem k nabíhající Čápové, která ho přesně umístila za záda Ročovské na 1:4, bylo rozhodnuto.

„Zápas děvčata zvládla na jedničku. Vítězství si zcela zasloužila, hrála po většinu utkání to, co od nich vyžadujeme a co trénujeme, když k tomu přidají ještě něco navíc, je radost se na to pak koukat, takový fotbal musí hráčky bavit.“  dodal Ducheček.

FK Teplice

3. min Irena Stibůrková