FANDÍME VŠICHNI SPOLEČNĚ  v neděli 16.9. od 16:30 hodin! FANDÍME VŠICHNI SPOLEČNĚ  v neděli 16.9. od 16:30 hodin!
FANDÍME VŠICHNI SPOLEČNĚ v neděli 16.9. od 16:30 hodin!

S Braníkem stále stoprocentní

Ani ve druhém kole nejvyšší soutěže fotbalistek Čáslavandy nezaváhaly a nadělily svým soupeřkám z Braníka pěkný příděl. I když první poločas byl vcelku vyrovnaný, druhý se hrál vyloženě v režii hostujících hráček, které prakticky svým soupeřkám nepůjčily míč.

Trenérům Čáslavi nadělaly vrásky v sestavě dlouhodobě zraněné Culková s Buchtovou, dále absentující Truhlářová, takže vzali zavděk navrátivší se Beštové po mateřské dovolené a Krejcarové, která si vzala krátkodobý oddech.

„Dnes již známý soupeř této soutěže, ABC Bráník, nás, dá se říct, ničím nepřekvapil.  Je to nepříjemný, důrazný soupeř, který nás dovede vždy potrápit a především stále výborná Florková v útoku.“  začal hodnotit utkání jeden z čáslavských trenérů Vaněček.

První poločas začal oťukávanou, oba týmy se chtěly vyvarovat případným chybám. Přesto to byly hráčky Čáslavi, které měly optickou převahu a více se tlačily před branku soupeře.

„Od 4. minuty byla znát zřejmá fotbalová převaha našich hráček, které se do soupeřek „zakously“ a k vidění bylo řada hezkých kombinačních útoků, které mohly vyústit brankou, jenže se tak v prvním poločase stalo pouze jednou. Po levé straně si vyměnily míč Němcová s Kovaříkovou, ta zatáhla míč až do křídla, zasekávačkou poslala míč na naběhnutou Čápovou, která z první posunula na Burešovou, ta sklepla na nabíhající Beštovou, která zpoza vápna nedala přesnou střelou domácí gólmance Janštové žádnou šanci a vedli jsme 0:1.“

Asi do 20. minuty jsme měli fotbalově navrch a postupně se dostávaly do šancí Burešová, Stibůrková a Beštová, ale k přesnému zakončení nedošlo. Poté jsme se uspokojili svou fotbalovostí, přestali si nabíhat a najednou jsme zjistili, že nás soupeř natlačil do naší poloviny hřiště a my se z jejich tlaku neuměli vymanit."

ABC již tradičně hraje svou hru založenou na nakopávaných pasech na svoji nejlepší hráčku Florkovou, kterou si měla pohlídat Ašenbrennerová, bohužel se jí tato role v prvním poločase nedařila v plné míře a ve 28. minutě si nechala Florkovou utéct, ta obešla i gólmanku Jelínkovou a srovnala stav utkání - 1:1.

„K objektivitě lajnového rozhodčího Petra Sedláčka nemá smysl cokoli podotknout, neboť se zřejmě rozhodl, že nebude domácím hráčkám ofsajdy mávat, alespoň takový jsem měl osobní dojem já. Jsem rád, že se děvčata s touto situací vyrovnala, i když nutno podotknout, že nám za první půli utekla Florková celkem třikrát a jen její střelecká impotence nás ponechala ve hře.“ zlobil se Vaněček.

V poločase proběhla v kabině motivační promluva, rozebraly se chyby prvního poločasu a došlo na střídání, kdy do středu zálohy naskočila k Čápové Klozová a Brothánková se posunula doprava.

Hra hostujících hráček byla ve druhé půli podstatně kvalitnější, kdy středové hráčky udržely míč na kopačkách, „probudily“ se postranní lajnové zálohy a do hry se zapojovala prakticky celá jedenáctka.

Rozehrávka od gólmanky do lajny, nabíhání si, hledání volného prostoru, narážečky na jeden dotek, zapojení stažené utočnice, příčné nahrávky do lajn na kraje záloh a přízemní centry do vápna, to je přesně to, co se muselo divákům na ABC líbit.

Přesně to přinešlo ovoce v podobě dvou branek na účet hráček z Čáslavi, o které se postarala Kovaříková, která nejprve zužitkovala příčnou přihrávku Karafiátové - 1:2, a o chvíli později předvedla v podstatě to samé od Klozové - 1:3.

Od této chvíle držely Čáslavandy utkání zcela ve své režii.

V závěru utkání aut Brothánkové přes Čápovou zúročila nabíhající Burešová - 1:4, a rohový kop Brothánkové splňoval všechny parametry, když trefila branku napřímo z rohového kopu - 1:5.

„První poločas jsme si zkomplikovali sami svoji laxností a hlavně, nechtělo se nám asi moc běhat. Druhá půle splňovala všechny parametry fotbalu, hra z naší strany byla pohledná a řada akcí se musela divákům líbit. Jedinou „černou“ tečkou na utkání bylo vyjádření domácího trenéra Stibůrka, kterému se naše hra prostě nelíbila, což nás mrzí, protože byl zřejmě na jiném utkání.“ dodal Vaněček.

ABC Braník

11. min Blanka Beštová