ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Soupeř nás fotbalově zklamal

• Odehrané 4. kolo:

Sobota 28. 9. 2019 14:00 FC Hradec Králové - FK Čáslav 1:3 (0:2)

Sobota 28. 9. 2019 15:00 SK Olomouc Sigma - SK Líšeň 7:0 (5:0)

Neděle 29. 9. 2019 13:00 FK Teplice - FC Praha 2:0 (1:0)

Neděle 29. 9. 2019 16:00 ABC Braník - FC Baník Ostrava 2:7 (1:3)

• Program následujícího 5. kola:

Sobota 5. 10. 2019 10:30 FC Praha - ABC Braník

Sobota 5. 10. 2019 13:00 FC Baník Ostrava - SK Olomouc Sigma

Sobota 5. 10. 2019 14:30 FK Čáslav - FK Teplice

Neděle 6. 10. 2019 13:00 SK Líšeň - FC Hradec Králové

,,Staronový soupeř – exligový Hradec Králové nás přivítal na hezky udržovaném hřišti v Novém Hradci, ale to bylo tak vše z bývalého ligového mužstva. Ačkoli dle výsledku by kdokoli mohl namítat, že to bylo vítězství „o chlup“, ten, kdo byl utkání přítomen, musel uznat, že zejména v první půli hrálo jedno mužstvo – Čáslavandy.

Konečně se nám podařil vstup do utkání, kdy naše hráčky na soupeře doslova vlítly a po velmi hezkém centru z kopačky Karafiátové, se blýskla Burešová obhozením beka a z lajny velkého vápna poslala přesný míč Vaněčkové, která z poza malého vápna nedala domácí gólmance šanci - 0:1!

Jedna akce střídala druhou a převaha hostujících hráček byla korunována podruhé, když si tentokrát udělala v 19. minutě výlet do vápna soupeře Ašenbrennerová, protáhla se podél toho samého beka, přihrála Burešové, která nezaváhala a zvýšila na 0:2

Běžela 26. minuta - Brothánková vyslala centr do vápna, tečí změnil směr a jen spojnice branky domácích byla proti další brance. Do poločasu měly další šance postupně Karafiátová, Burešová, Folprechtová, Melcherová a Vaněčková, ale jen nepřesné zakončení zachránilo domácí hráčky od debaklu v prvních 45 minutách hry. Domácí měly jedinou příležitost, kdy nám po levé straně utekla Kovaříková, poslala přesný centr na malé vápno, ale míč s přehledem kontrolovala Jelínková.

Druhý poločas začal dost nešťastně, to když nebyl potrestaný faul na Jehličkovou, naše hráčky přestaly hrát - nekoncentrovaly se na dokončení akce domácích a nikým nekrytá Chocholoušová snížila skluzem na 1:2

Následně jsme se těžko dostávali do hry a bylo vidět, že na holky opět padla nervozita a nemohly se dostat do hry celých 15 minut. To byl samozřejmě impulz pro hradecké hráčky, které se snažily o nátlak, ale naštěstí jsme se koncentrovali natolik, že k vážnějšímu ohrožení branky nedošlo, a tak se postupně hra opět vyrovnala. V 73. minutě zahrávala Brothánková rohový kop, který doletěl až k nekryté Burešové a ta s přehledem zvýšila na konečných 1:3!

Po této brance jsme opět převzali iniciativu a ještě stojí za zmínku akce ze 78. minuty, kdy Burešová viděla na pravé straně úplně volnou nabíhající Folprechtovou, ta si míč dobře zpracovala a nikým nekrytá si posunula míč až na velké vápno, ale zakončení bylo jen do rukou domácí gólmanky.

Závěrem: Vítězství bylo naprosto zasloužené, domácí hráčky, ač mladý tým, nepředvedly roli favorita a nijak zvlášť naše mužstvo nepotrápily. Naše holky konečně chvilkama zahrály to, na co jsme byly z předchozích let zvyklí - hezkou kombinační hru s rychlým přechodem na hroty."

FC Hradec Králové

3. min Klára Vaněčková