NOVÝ E-SHOP V PROVOZU!
NOVÝ E-SHOP V PROVOZU!

NAKOUPIT

KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV
KLUBOVÁ SEKCE PRO ČLENY FK ČÁSLAV

PŘIHLÁSIT SE

Tři body po těsné výhře nad nováčkem soutěže

O víkendu se naplno rozjela i druhá nejvyšší soutěž fotbalistek. Úřadující  vítěz, domácí Čáslavandy, hostily nováčka soutěže, celek z Brna - Líšeň, na kterém od úvodních minut bylo vidět, že přijel s obrannou taktikou a nákopy k rychlým únikům.

Hodnocení trenéra

Zápas začal náporem domácího celku, který soupeře uzamknul na dobrých 10 minut na jeho polovině, a góly visely opravdu na vlásku. Nejdříve se mohla prosadit Buchtová, ale trefila pouze brankářku hostí. Z následné akce, kdy dostala míč do úniku po pravé straně Brothánková, přesně nacentrovala na nabíhající Čápovou, která měla odkrytou celou polovinu branky, ale míč jí proklouzl mezi nohama.

Hned z následujícího rohu nalila Brothánková přesný míč Čápové na hlavu, ale ta byla zezadu přistrčena Kratochvílovou z Líšně a za nimi ve výskoku Burešová již nestačila zareagovat.

„To byly momenty, kdy je potřeba tutovky zužitkovat a uklidnit emoce hned na začátku utkání. Šancí na to bylo dost."

Naopak z dalšího rohu, kdy jsme se opět v malém vápně neprosadili, se dostal k míči soupeř a rychlým přesunem do odryté obrany poslal dlouhý centr na Kubicovou a jen zázračný, reflexní zákrok Jelínkové, která nadvakrát musela zasahovat, nás zachránil od branky soupeře a obraz hry, kdy máme 14 minut míč na kopačkách my a tlačíme soupeře, mohl být úplně jiný.
 
Naštěstí jsme se již ve 21. minutě prosadili a zásluhou Kovaříkové, která uklidila míč do sítě, se dostali do vedení - 1:0.
Krátce nato se museli domácí trenéři uchýlit k nedobrovolnému střídání, kdy po faulu Oharkové, byla sanitkou odvezena do nemocnice Buchtová s podezřením na přetržené vazy.
Prosadili jsme se v první půli ještě jednou, a to když z přímého kopu 31m od brankové čáry napřáhla Karafiátová a krásnou „bombou“ nadala Weidenhöferové v brance Líšně šanci - 2:0.                                                                                                                                                                  
„Pro diváka to po první půli muselo být jednoznačné a bylo jen otázkou, jakým výsledkem utkání skončí."
 
Domácí hráčky jsou prostě nepoučitelné a tak jako v minulé sezóně jim dlouho trvá, než se po přestávce dostanou do tempa a zákonitě přišel trest, když se ve 48. minutě ve zcela otevřené obraně prosadila nejlepší hráčka Líšně a snížila stav utkání na 2:1.
 
„Celé této situaci ale předcházela naše hrubá chyba, kdy stoperka může zahrát malou domů, naopak drží zbytečně míč a z otočky pošle odkop do odkrytého středu hřiště přímo na kopačky soupeřek, které toho využily rychlou přihrávkou na zcela odkrytou Kubicovou, což se naší zkušené stoperce nemůže stávat."
 
Pochopitelně to byla voda na rozjetý „Líšeňský mlýn“ a najednou se hra zcela změnila a domácí hráčky se nedovedly vymanit ze sevření soupeře.
 
„Hra v této fázi byla z naší strany nepřehledná, nepřesná, laxní, a když už jsme míč zachytili a mohli zaútočit, okamžitě jsme míč ztráceli po nepřesných přihrávkách, nebo nesmyslných nákopech do prostorů, kde jsme v podstatě jen odevzdali míč soupeři. Soupeř byl najednou rychlejší, přesnější, naše děvčata byla všude pozdě, byla nedůrazná v osobních soubojích a jen neschopnost soupeřek lépe kombinovat nám drželo vedení."
 
Od 60. minuty se začala hra opět postupně vyrovnávat a zdálo se, že jsme nápor soupeře přečkali a opět se „chytli“, ale...
V 65. minutě jsme zahrávali rohový kop a z následného rychlého odkopu gólmanky si nepohlídala Grulichová rychlou Hrabaňovou, která poslala míč na nabíhající Kubicovou, která si poradila s nedůraznou Němcovou a ze sólového úniku vyrovnala - 2:2
 
„To byla velká sprcha v době, kdy jsme se začali opět tlačit do útočné hry soupeře uděláme takovou školáckou chybu."
 
Naštěstí se holky včas probraly a dovedly strhnout vítězství na svou stranu, kdy se v 75. minutě po centru Kovaříkové dovedla na brankové čáře dobře zorientovat Truhlářová a poslala míč do odkryté branky potřetí - 3:2.
 
„Nováček z Líšně překvapil rychlou, místy agresivní hrou a jejich obranná hra s nákopy na rychlé hráčky Hrabáňovou a Kubicovou mohla slavit úspěch. Naopak na našem mužstvu je znát výpadek hráček (zranění), do mužstva zařazené juniorky ještě nepodávají stabilní výkon po celou hrací dobu a zejména nás oslabil odchod zraněné Buchtové z 26. minuty, kdy v útoku zůstala osamocená Burešová a mlaďounká Levová se neprosadila. Přesto vítězství je na začátek cenné a důležité." uzavřel hodnocení trenér Vaněček.

3 : 2
(2 : 0)

FK Čáslav

 

SK Líšeň

Branky

21. min Eliška Kovaříková

39. min Michaela Karafiátová

 

75. min Michaela Truhlářová

Sestava

  • Brankář

Jelínková Blanka

  • Obrana

2 Němcová Veronika

6 Karafiátová Michaela

12 Ašebrennerová Sabina

17 Grulichová Tereza 

  • Záloha

3 Klozová Dominika - střídání 66. min

7 Brothánková Aneta

8 Kovaříková Eliška

11 Čápová Klára K

  • Útok

9 Buchtová Alena - střídání 26. min

16 Burešová Světlana

  • Náhradníci

4 Stibůrková Irena - střídání 65. min

13 Levová Sára - střídání 26. min, střídání 65. min

14 Truhlářová Michaela - střídání 66. min