ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019 ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019
ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY - podzim 2019

Ve fotbalovosti jsme zaostávali

• Výsledky 2. kola:

Sobota 14. 9. 2019 11:30 FC Baník Ostrava - FK Čáslav 2:2 (2:1)

Sobota 14. 9. 2019 15:00 SK Olomouc Sigma - FC Praha 3:1 (1:1)

Neděle 15. 9. 2019 14:00 FC Hradec Králové - FK Teplice 1:0 (0:0)

Neděle 15. 9. 2019 14:30 ABC Braník - SK Líšeň 1:3 (0:3)

• Zápasy následujícího 3. kola:

Sobota 21. 9. 2019 14:30 FK Čáslav - SK Olomouc Sigma

Neděle 22. 9. 2019 13:00 SK Líšeň - FC Baník Ostrava

Neděle 22. 9. 2019 13:00 FK Teplice - ABC Braník

Neděle 22. 9. 2019 13:00 FC Praha - FC Hradec Králové

• S jedinou hráčkou na střídání jsme odjížděli do Ostravy k zápasu 2. kola s domácím Baníkem.

,,V posledních našich společných utkání v sezoně 2015/2016 jsme vítězili rozdílem třídy, ale to dnes již neplatí. Baník se ukázal jako silné, fotbalově vyzrálé mužstvo, kde minimálně 2 - 3 hráčky splňují kritéria 1. ligy, takže proti nám nastoupil skutečně fotbalově výborný tým mladých hráček, rychlostních typů. Zejména však vynikala hráčka s č. 10 Vojtková, která byla na hřišti nejlepší.

Utkání začalo náporem domácích, kdy jsme se opět nechali zatlačit do obranné fáze a snad již ani nemá smysl hovořit o tom, že opět těžily z našich naprosto banálních chyb. Jednu z nich potrestaly domácí hráčky hned v 9. minutě, kdy ze 30m napřáhla právě Vojtková, míč nebyl ani tak prudký, jako spíš na nerovném terénu skákavý, a přestože ho měla Jelínková pod kontrolou, nakonec míč neudržela a srazila si ho do vlastní branky - 1:0

Ani obdržený gól nás bohužel nepřinutil k větší aktivitě, všude jsme byli pozdě, nepřesní v rozehrávce, nedůslednost v pokrývání soupeřek pokračovala, a tak se domácí hráčky usadily na naší polovině a i když si vysloveně vyložené šance nevytvořily, trápily nás svým pohybem, přesnými rozehrávkami a důrazem dál. Běžela 19. minuta, kdy jsme ztratili v přechodu do útočné fáze ještě na své polovině hřiště míč, a protože z předešlé akce, kdy byla gólmanka Jelínková vyběhlá na velkém vápně, se ještě nestačila vrátit, čehož si všimla opět Vojtková a nikým nepokrytá poslala ze 40 metrů svoji vizitku v podobě naprosto přesného lobu do branky Jelínkové - 2:0

Jako přes kopírák jsme si zopakovali situaci z minulého týdne s Líšní. Ačkoli si tuto situaci zavinily samy hráčky a situace na hřišti vypadala na jasnou záležitost pro domácí mužstvo, musím zde pochválit naše holky za to, že se nevzdaly - nepoddaly se nepříznivé situaci a výsledku a bojovaly dál.

Až kolem 30. minuty jsme začali vyrovnávat hru v poli a domácí tak trochu odpočívaly, vědomi si své nejen fotbalové převahy. V samém závěru první půle vybojovala a podržela míč Buchtová, rozehrála na Brothánkovou, ta poslala míč na  nabíhající Ašenbrennerovou do pravého křídla a po krásném centru se dokázala na malém vápně prosadit Folprechtová, která polovysoký míč usměrnila do domácí sítě.

Poločas 2:1!

Do druhé půle šly naše děvčata s tím, že se o výsledek ještě poperou. Hned od prvních minut bylo cítit, že si věří a nejen že utkání herně srovnaly, byly chvilkama ofenzivnějším mužstvem. Soupeř v této fázi hrozil jen nákopy a rychlými úniky, které naštěstí hned v začátcích eliminovala naše obrana. Škoda jen nevyužitých příležitostí, a to když se dostala k zakončení v 64. minutě Buchtová, která střílela po zemi do náruče padající gólmanky domácích, následně si udělala výlet Folprechtová, která si vyměnila míč s Buchtovou a zakončila střelou ze 30m, která se odrazila od břevna domácí branky.

Běžela 74. minuta utkání a Buchtová dostala přesnou přihrávku do vápna od Brothánkové, akci neuspěchala, počkala si na naběhnutou Vaněčkovou, přistrčila ji míč na penaltu a ta srovnala stav utkání na 2:2.

Poslední čtvrthodina ještě přinesla zajímavé momenty na obou stranách, kdy jak domácí, tak i naše holky mohly strhnout vítězství na svou stranu. Domácí měli dvě šance, kdy z centrů dvakrát hlavičkovali mimo branku Jelínkové, naopak naše akce vyplynuly z fyzické převahy, kdy bylo jasně vidět, že domácí hráčky „melou z posledního“.

Závěrem si dovolím tvrdit, že Baník bude těžkým soupeřem pro každé mužstvo a tak bereme bod jako naše vítězství."

FC Baník Ostrava

10. min

19. min

45. min Martina Folprechtová